Оптичний блог

Скільки років можна носити контактні лінзи

Скільки років можна носити контактні лінзи - linza.com.ua

Кожна людина на землі хоче бачити добре. І це не дивно! Завдяки органам зору з найперших днів людина пізнає світ: вчиться розрізняти предмети, образи, з часом зір допомагає вивчити ази грамотності, потім пізнати науки, вивчитися і стати особистістю.

Проблема поганого зору - це епідемія для нашої планети, яка переслідувала нас завжди, продовжує псувати життя кожному, хто в силу тих чи інших причин втратив гостроту зору.

У стародавні часи, і навіть ще століття тому проблема поганого зору могла зіпсувати життя багатьом людям. Адже нездатність добре бачити перешкоджала можливості влаштуватися на хорошу високооплачувану роботу, стати відомим і успішним спортсменом, та й просто в повну міру насолоджуватися життям.

До великої нашої радості такі часи давно позаду. Сьогодні сучасне суспільство має всі засоби, щоб поганий зір викреслити зі списку невиправних проблем.

І хоч число людей? oj погано бачать, щодня збільшується, коригувати ці недоліки може кожен, навіть з самого маленького віку.

Зручність носіння контактних лінз

Обравши засоби контактної корекції зору для відновлення, корекції і нормалізації бачення, ми отримуємо дуже багато переваг, які раніше були недоступні:

 • носити контактні лінзи легко - вранці ви їх одягаєте на очі, а ввечері в більшості випадків знімаєте;
 • мкл - маленькі непомітні прилади, які надягають на рогівку ока і не впливають ваш образ;
 • мкл максимально точно коригують різні ступені короткозорості, далекозорості, астигматизму і вікових змін;
 • лінзи зручно використовувати в будь-яких умовах, не залежно від ситуації, в якій ви перебуваєте;
 • контактні прилади можуть не тільки скорегувати поганий зір, вони можуть змінити колір очей, надавши вашому образу неповторний акцент;
 • м'які контактні прилади можуть носити навіть діти з самого маленького віку;
 • в лінзах можна займатися активними видами спорту, плавати, ходити в гори і т.д .;
 • використовуючи контактну корекцію, можна користуватися звичайною сонцезахисної оптикою, без спеціального замовлення оптичних коригуючих лінз.

Обмеження за кількістю років, на протязі яких можна носити контактні лінзи

Скільки років поспіль можна носити засоби контактної корекції зору, точно на це питання відповісти не зможе жоден офтальмолог. На процес і на тривалість носіння лінз впливають багато факторів, такі як індивідуальні особливості організму, особливості навколишнього середовища, а так само дисциплінованість в питанні правильного догляду за засобами контактної корекції.

Є дуже багато прикладів, коли пацієнти зверталися до офтальмологів за призначенням м'яких кл, а після носили їх і 5, і 10 і більше 15 років свого життя.

Щоб носити контактні лінзи якомога довше і насолоджуватися ідеальним зором, яке настає лише в лінзах, кожен носій цих приладів повинен чітко дотримуватися інструкції:

 1. перевіряти зір не рідше 1 разу на 6 місяців;
 2. носити лінзи тільки за призначенням лікаря, не займатися самоподбором;
 3. носити лінзи строго за графіком і режимом заміни, який вказаний виробником і рекомендований лікарем;
 4. щодня проводити всі необхідні очищаючі процедури для мкл, якщо тільки засоби не одноденні;
 5. користуватися мкл і засобамами за доглядом за ними виключно з хорошими термінами придатності;
 6. час від часу не носити лінзи, коли вони протипоказані (наприклад, при простудних захворюваннях, при алергіях, захворюваннях слизових оболонок очей і т.д.)

Роблячи свій вибір на користь контактної корекції зору, варто звернути увагу на те, як виробник даного засобу рекомендує носити мкл, коли знімати з очей, як зберігати і якими супутніми товарами користуватися. І чим краще ви будете знати ці правила, чим ретельніше ними користуватися, тим довше ви зможете носити свої лінзи, не переживаючи, що своїми діями можете завдати шкоди очам, а значить і всьому організму.

Існує міф, що не можна користуватися контактною корекцією постійно, що необхідно робити перерви і використовувати в цей час окуляри, «даючи очам відпочинок». Однак це твердження невірне.

Якщо очі добре сприймають контактну оптику, ви дотримуєтеся всіх рекомендацій виробника засобів корекції, не пропускаєте профілактичні візити до лікаря і виконуєте всі його рекомендації, спеціально робити перерви в носінні лінз не потрібно. Звичайно, це не стосується тих випадків, коли носіння контактної корекції зору протипоказано.

Вплив контактних лінз на очі, яке може проявитися в перспективі

Як ми вже зазначили, носити контактні лінзи можна дуже довго і без шкоди для свого здоров'я.

Але є приклади того, коли носіння лінз становило велику небезпеку для здоров'я очей і спричинило за собою дуже багато ускладнень і захворювань.

Нехтування правилами догляду за контактними лінзами, порушення термінів використання мкл, режиму їх носіння можуть призвести до незворотних наслідків.

Наприклад, якщо лінзи недостатньо очищені, з часом на їх поверхні може скупчуватися велика кількість білкових відкладень, частинки косметичних засобів, бруду, мікробів. При контакті таких лінз з поверхнею очного яблука, відкладення і мікроби згубно впливають на рогівку, дратуючи і заражаючи її. Через деякий час можуть виникати почервоніння на очному яблуці, припухлості вік. Несвоєчасна реакція на ці проблеми може викликати кон'юнктивіт, запалення рогівки і т.д.

Якщо пацієнт часто нехтує правилами по догляду за лінзами і має часті проблеми, все це може перерости в хронічні процеси і, швидше за все, носити лінзи він більше не зможе або тривалий час, або можливо навіть ніколи.

Похожие статьи
Більше новин