ua



Оптичний блог

#глибина різкості

Багатофункціональні розчини для контактних лінз: ключові особливості та правила користування

Багатофункціональні розчини для контактних лінз: ключові особливості та правила користування - linza.com.ua

Контактні лінзи — зручні та безпечні, однак якщо ви обираєте для себе лінзи планової заміни, то догляд за ними відіграватиме ключову роль.

Часом можна почути нарікання: лінзи спричинюють дискомфорт, відчуваються в оці, мутнішають та навіть викликають інфекцію чи подразнення. Здавалося б, це привід відмовитися від лінз або замінити одне найменування на інше. Насправді ж, розпочніть із належного догляду за лінзами і вже тільки цього може бути достатньо для вирішення проблеми.

Багатофункціональні розчини — вдалий вибір, якщо ви шукаєте один засіб з усіма необхідними функціями. Також для догляду за лінзами використовують водно-сольові розчини і пероксидні системи, однак саме мультифункціональні розчини користуються найбільшою популярністю.

Переваги багатофункціональних розчинів

З самої лише назви стає зрозумілим, що такі розчини виконують одразу декілька функцій. Усе, що необхідно для повноцінного догляду за контактними лінзами, в одному флаконі:

  1. дезінфікують,
  2. очищують,
  3. промивають,
  4. зволожують,
  5. кондиціюють,
  6. зберігають.

Багатофункціональні розчини — це універсальний засіб і це завжди про зручність і простоту використання. Пероксидні системи можуть бути не всім зрозумілими і потребувати звикання. Водно-сольові розчини за складом імітують людську сльозу, тож для зберігання і зволоження лінз підходять, а от дезінфекцію навряд забезпечать.

Натомість, мультифункціональні розчини мають такий склад, що закриває усі потреби користувача у догляді за лінзами.

Особливості складу

В основі усіх багатофункціональних розчинів ізотонічна рідина (0,9% водного розчину натрію хлориду) з кислотністю близько 7,4. Істотні відхилення від цих чисел означатимуть, що лінза або пересихатиме у рідині, або навпаки, набухатиме настільки, що знов-таки втрачатиме свої властивості, змінюватиметься її оптична сила та інші характеристики.

Основа — максимально наближена до складу людської сльози. Але тоді б цей розчин не був багатофункціональним. Як щодо його дезінфікуючих та очищувальних властивостей?

За це у складі відповідають два компоненти:

  1. поверхнево-активні речовини — для видалення білкових, ліпідних, колоїдних забруднень, які неодмінно скупчуються на лінзі вже з перших хвилин її перебування в оці;
  2. консерванти — для знищення патогенної мікрофлори та запобігання її розмноженню; це може бути бензалконій хлорид, поліквад, хлоргексідін тощо з антибактеріальними, протигрибковими і проти паразитарними властивостями.

На додачу до названого, деякі багатофункціональні розчини (наприклад, Biotrue) містять інноваційні зволожувачі, як от гіалуронова кислота. Такий розчин чудово огортає лінзу, створюючи на її поверхня гідрофільне покриття для максимального комфортної взаємодії з оком.

Правила користування розчинами для лінз

Багатофункціональні розчини для лінз у переважній більшості передбачають таке використання, коли лінзу розміщують на долоні, додають порцію розчину і протирають з обох сторін пальцем іншої руки. Це механічна обробка лінзи. Потім її потрібно ополоснути свіжою порцією розчину та покласти в контейнер для лінз, відсіки якого вже наповнені так само розчином.

На деяких упаковках з розчином ви можете бачити позначку «No rub». Так виробник повідомляє користувачеві, що можна пропустити перший етап догляду за лінзами, механічну обробку. Просто ополосніть таким розчином лінзу і залийте свіжу порцію до контейнеру, де вона зберігатиметься 6-8 годин. Водночас, навіть за наявності такої позначки, ви зробите тільки краще, якщо не уникатимете механічної очистки лінзи, адже саме під час тертя з поверхні відокремлюються небажані частинки.

А ось чого робити не варто, це економити на розчині: використовувати його обмаль чи, наприклад, споліскувати лінзу свіжим розчином, а потім класти у контейнер зі старою порцією.

Як правильно користуватися розчинами для контактних лінз

Надаємо конкретні поради й рекомендації з обробки лінз багатофункціональними розчинами:

  1. Помийте і висушіть руки.
  2. Зніміть контактні лінзи.
  3. Обробляйте кожну лінзу окремо. Розмістіть на долоньці, додайте кілька крапель розчину і ніжно, проте ретельно потріть пальцем з обох сторін.
  4. Додайте ще кілька крапель розчину і сполосніть лінзу.
  5. У контейнер для контактних лінз додайте свіжу порцію розчину і опустіть туди лінзу так, щоб розчин ледь-ледь покривав її зверху. Важливо, щоб краї лінзи не виглядали з розчину, інакше пересихатимуть.
  6. В середньому на одне використання розчину потрібно 10 мл, а одного флакона (240-300 мл) вистачає на місяць щоденного використання (що розраховано на найпопулярніший вид лінз планової заміни, щомісячні).

Чому би не зекономити на розчинах?

Значення багатофункціональних розчинів не варто недооцінювати. Лише на перший погляд може здатися, що промивання і зберігання контактних лінз сьогодні може бути ретельним, а завтра так собі.

Щоденне використання контактних лінз неодмінно супроводжується осіданням на них пилу, жирів, білків, залишків косметики тощо. Так створюється максимально сприятливе середовище для розмноження мікробів. А якщо це все проникне до пористої структури лінз, вони мутнішають і становлять небезпеку для очей.

Якщо ви раз через раз замінюєте розчин у контейнері чи недостатньо ретельно очищаєте лінзи, то ризикуєте стикнутися з дискомфортом.

Якщо ви не розрахували і випадково залишилися без розчину, можна спробувати замінити його альтернативними рідинами, однак жодна з них не виконує всіх функцій розчину водночас.

Альтернативою може бути фізрозчин (максимально схожий з багатофункціональним, але без дезінфікуючих властивостей), зволожувальні краплі (знову-таки, про функцію очищення мова не йде) і дистильована підсолена вода (можливий, проте вкрай несприятливий варіант заміни).

Натомість, краще тримати флакон свіжого розчину про запас. А також зручно купувати нову упаковку разом із лінзами місячної заміни.

Купуйте якісні розчини для збереження здоров'я очей

Користуватися багатофункціональними розчинами для догляду за лінзами — зовсім нескладно, але дуже важливо. Це рутинна процедура, якою не варто нехтувати. Так само, не потрібно недооцінювати якість розчинів.

Надавайте перевагу тим, які рекомендує лікар-офтальмолог. Часто це може бути розчин від того ж виробника, що й ваші улюблені лінзи. Вибирайте якісну й перевірену продукцію від надійних виробників на сайті Linza.ua. Доставляємо безкоштовно замовлення на будь-яку суму.

Схожі статті

Більше новин