ua



Оптичний блог

#глибина різкості

Як підібрати розмір оправи для окулярів

Як підібрати розмір оправи для окулярів - linza.com.ua

Стереотип про сором'язливу, тиху та непоказну людину в окулярах давним-давно залишився позаду. Сьогодні ситуація повернулася на всі 360 градусів, і окуляри стали атрибутом бездоганного стилю, інтелігентності, креативності. Навіть люди з хорошим зором все частіше купують іміджеві окуляри-нулівки, щоб прикрасити свій образ. А сонцезахисні окуляри — це й зовсім, чи не найпопулярніший аксесуар сучасності. У відповідь на таку популярність, світові бренди-виробники оптики щорічно пропонують колекції оправ і окулярів, радуючи всіх стильними новинками.

Правильний розмір оправи — запорука комфортного носіння

Зовнішній вигляд окулярів, звичайно, важливий, але їх зручність в носінні ще важливіша. Адже навіть якщо ви купите модель окулярів з бездоганним дизайном, але вони будуть вам тиснути, натирати, заважати — ви не зможете в них ходити. Якщо оправа буде вам завелика, окуляри будуть постійно спадати і соватися. Якщо, навпаки, вибрати занадто маленьку оправу, окуляри будуть тиснути, провокувати почуття дискомфорту та головні болі. Щоб уникнути подібного, потрібно уважно підбирати розмір оправи. Для цього потрібно визначити параметри свого обличчя, і параметри оправи, яка вам підійде. Як це зробити покроково розповідаємо далі.

Ширина оправи

Найпростіший і найнадійніший спосіб не помилитися з вибором розміру нової оправи — орієнтуватися на розмір перевірених окулярів, які ви носили раніше. Є 3 ключові параметри оправи: ширина містка (перенісся), довжина завушників, розмір світлового прорізу (прорізу, куди встановлюється лінза). Саме ці параметри в міліметрах, у вигляді трьох чисел на завушнику, вказуються як розмір окулярів. Якщо ви купуєте окуляри вперше, або розмір старих вам не був комфортним, можна визначити потрібні параметри самостійно.

Ширина оправи — це відстань між завушниками. Ширина оправи повинна в точності відповідати ширині вашого обличчя, допустиме відхилення — 2 міліметри. Для вимірювання ширини можна скористатися простою лінійкою. Ширину обличчя варто вимірювати на рівні перенісся. Ширину оправи найкраще вимірювати з зовнішньої сторони рамки — від заушника до завушника, найчастіше вона становить від 120 до 150 міліметрів.

Ширина перенісся оправи вказується на завушнику або містку оправи. Це дуже важливий параметр. Занадто вузький місток окулярів буде тиснути на перенісся. Ознаки того, що у ваших окулярів занадто вузька оправа:

  • під час носіння окулярів, в області перенісся є відчуття здавлювання, дискомфорту, тиску;
  • після зняття окулярів, на шкірі видно сліди від оправи;
  • затруднене дихання через регулярне перетиснення дихальних шляхів в області перенісся;
  • в деяких випадках головний біль.

Завушники оправи

Для виміру довжини завушників теж можна використовувати просту лінійку. Завушники відповідають за посадку і фіксацію окулярів за вушними раковинами. Якщо вони будуть занадто довгими, при ходьбі та  будь-яких рухах головою, окуляри будуть спадати. Якщо ж завушники, навпаки, будуть закороткі — ви будете відчувати тиск і здавлювання в області вух і скронь. Доступні моделі оправ з силіконовими насадками на заушниках. Такі насадки роблять заушники тактильно невідчутними, що робить носіння окулярів в рази комфортніше.

Типи оправ — майже необмежене різноманіття

Світові виробники оптики не втрачають час, і з року в рік пропонують нові моделі оправ. Це обумовлено неймовірною популярністю окулярів — як сонцезахисних, так і для корекції зору. Провідними гравцями оптичного ринку вважаються: Ray-Ban, Polaroid, Carrera, Casta (український бренд), Guess, CITYCODE, Police, Porsche Design. Свої моделі окулярів і оправ також пропонують світові будинки моди: Versace, Emporio Armani, Furla і інші. Який би у вас не був стиль, будьте впевнені — знайдеться парочка оправ саме для вас.

Оправи класифікуються за відразу кількома ознаками: за формою, по типу, за кольором, за роком колекції та іншими критеріями. За типом конструкції можна виділити наступні оправи:

  • повнообідкові — оправи з цільним обідком, який повністю обрамляє лінзи окулярів;
  • напівобідкові — оправи, які частково обрамляють лінзи окулярів (зверху чи знизу). Найпопулярніший тип оправ;
  • безобідкові — моделі без видимої рамки, в яких лінзи кріпляться безпосередньо до містка окулярів і завушників.

Доступні наступні види оправ за формою:

  • квадратні (вайфарери). Класичні моделі оправ, які однаково добре підходять під різні форми обличчя;
  • круглі (тішейди). Стильний тип оправ, який вибирають власники екстравагантного, сміливого і сучасного стилю;
  • закруглені (панто). Оправи схожі на вайфарери, але з закругленими внизу лінзами. Універсальний вибір: такі окуляри підходять під різні стилі і форми обличчя;
  • овальні. Овальні оправи — новітній тренд, найсучасніший вибір окулярів;
  • котяче око. Оправи з витягнутими догори куточками. Найжіночніший тип оправ;
  • окуляри-метелики. Відмінний вибір окулярів для власниць круглого обличчя. Оправи такого типу характеризуються підійнятими догори куточками.

Якісна оправа, яка буде вам довго служити — це недешевий аксесуар. Тому, щоб покупка була дійсно вдалою, до вибору оправи потрібно підходити з усією відповідальністю. Завжди звертайте увагу не тільки на зовнішній вигляд окулярів, а й на їх розмір. По можливості, міряйте окуляри перед покупкою.

Якщо у вас виникли будь-які питання або складності при виборі окулярів, ви завжди можете звернутися за допомогою до наших консультантів. У телефонному режимі (ном. 0 800 303 403) вони готові відповісти на будь-які ваші питання.

Схожі статті

Більше новин