ua



Оптичний блог

#глибина різкості

Поляризаційні окуляри (Polarized): що це та як перевірити

Поляризаційні окуляри (Polarized): що це та як перевірити - linza.com.ua

Що таке поляризаційні окуляри

Всім відомо, що головне завдання сонцезахисних окулярів — захищати очі від шкідливого ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Говорячи простими словами: окуляри потрібні, щоб сонце не сліпило очі, тим самим завдаючи їм шкоди і провокуючи дискомфорт. Асортимент окулярів від сучасних виробників дивує аксесуарами на будь-який смак: різні стилі, кольори, дизайни, оправи та характеристики. Доступні також сонцезахисні окуляри з поляризаційним покриттям. Чим вони особливі, і що взагалі таке «поляризація»? Давайте розбиратися!

Поляризація світла — це фізичне явище, що являє собою процес поглинання світлових променів, відбитих від горизонтальних поверхонь. Промені світла, які випромінює сонце, вважаються неполяризаційними. Але коли такі промені відбиваються від горизонтальних поверхонь, утворюється поляризаційне світло. Людському оку воно бачиться як відблиски, що мерехтять, псують видимість і подразнюють очі. Відблиски завдають більше незручностей, ніж просте сонячне світло. Вони можуть різко засліплювати очі, заподіюючи сильний дискомфорт. Захистити очі від поляризаційного світла можуть тільки окуляри зі спеціальним поляризаційним покриттям (поляризацією).

Поляризаційні сонцезахисні окуляри

Багатьом знайоме відчуття, коли навыть в сонцезахисних окулярах, все одно доводиться жмуритися через яскраві відблиски світла від водних і дзеркальних поверхонь. Річ у тому, що, на жаль, далеко не всі окуляри мають поляризаційне покриття. Щоб сміливо ходити на вулиці з широко відкритими очима, навіть в дуже сонячні дні, купуйте тільки окуляри з поляризацією. Свої моделі таких окулярів пропонують провідні світові бренди: Polaroid, Ray-Ban, Casta, Guess, Police та інші.

Головні особливості поляризаційних окулярів: 

  • лінзи найчастіше жовтого, коричневого, оранжевого або гірчичного кольору;

  • тонкі металеві оправи, також є моделі з пластика;

  • ергономічний корпус оправи;

  • різні форми оправи: квадратна, прямокутна, овальна, кругла, нестандартна, авіатори;

  • є жіночі, чоловічі та дитячі моделі;

Найпопулярнішим виробником окулярів з поляризацією вважається Polaroid. Саме Polaroid став першим брендом оптики, який застосував технологію поляризації для своїх окулярів.

Сонцезахисні окуляри Полароїд: як відрізнити оригінал від підробки

Нехтувати захистом очей не можна, адже це дуже складний і вразливий орган. Регулярний вплив УФ-випромінювання може призводити до погіршення зору та очних захворювань. Сонцезахисні окуляри — не просто аксесуар для стилю, а необхідність в дні пікової сонячної активності. Недобросовісні виробники користуються величезною популярністю окулярів, і масово поширюють низькопробні репліки. Підробки надають вельми сумнівний рівень захисту, тим самим піддаючи очі небезпеці.

Найбільше поширені копії популярних брендів, в тому числі Polaroid. Є кілька ознак, за якими можна відрізнити оригінальні окуляри Полароїд від підробки.

  • Ціна. Оригінальні брендові окуляри просто не можуть бути дешевими, як би цього не хотілося. Справа в тому, що для їх виготовлення використовують дорогі матеріали і передові технології. Тому якщо ви натрапили на окуляри Polaroid за 300 грн — ймовірність 10 з 10, що перед вами підробка.

  • Ніяких дефектів на оправі і лінзах. На оригінальних окулярах не повинно бути помітно зазубрин, слідів пайки, нерівностей забарвлення та інших дефектів.

  • Надійні акуратні петлі. «Розкрийте» окуляри і переверніть дужками вгору. Дужки не повинні складатися і будь-яким чином змінювати своє положення при перевертанні — це ознака оригінальних окулярів.

  • Маркування на дужках. Якщо у вас в руках оригінальні окуляри Полароїд, на їх правому завушнику ви повинні виявити: брендове лого, напис з назвою бренду. На лівому завушнику: абревіатуру СЄ (європейська сертифікація), номер моделі (артикул), зазначення ступеня УФ-захисту.

  • Поляризація лінз. Для перевірки поляризації окулярів в оптиках часто пропонують спеціальні картинки, або це можна зробити за допомогою свого смартфона. Одягніть окуляри і подивіться на картинку/екран, якщо ви бачите чітку картинку без відблисків, у окулярів дійсно є поляризація.

  • Комплектація. До оригінальних окулярів Polaroid завжди додається паспорт (ламінований буклет на 4 сторінки з інформацією на кількох мовах), чорний чохол з брендовим логотипом і серветка з мікрофібри.

Більшість окулярів Polaroid має поляризаційне покриття лінз. Є тільки дві колекції окулярів бренду без поляризації: «Revlon» і «Sunmate».

Окуляри Polarized: недоліки та переваги

Якщо ви не впевнені в необхідності сонцезахисних окулярів з поляризацією, ось кілька головних переваг, які можуть переконати вас у їх користі:

  • бездоганний захист від ультрафіолетового випромінювання;

  • зоровий комфорт, зняття навантаження і зменшення стомлюваності очей;

  • чіткість бачення, поліпшена контрастність і сприйняття кольорів;

  • захист чутливої шкіри навколо очей від шкідливого впливу сонця.

Крім переваг, потрібно знати ще кілька важливих аспектів про користування поляризаційними окулярами:

  • лінзи таких окулярів можуть злегка затемнювати картинку рідкокристалічних дисплеїв: навігатора, мобільного, радіо в машині;

  • через поляризацію лінз, деякі деталі можуть ставати більш помітними, наприклад, текстура лобового скла машини;

  • окуляри з поляризацією завжди дорожче простих моделей;

  • в окулярах з поляризацією може бути складніше зчитувати інформацію з дорожніх знаків

Поляризаційні окуляри як перевірити

Є 2 простих, але ефективних способа перевірити поляризацію окулярів. Для першого способу знадобиться 2 пари окулярів:

  • візьміть окуляри, і прикладіть їх лінза до лінзи (лицьовими сторонами);

  • зберігаючи точку дотику між лінзами, поверніть одну пару окулярів вгору на 90 градусів;

  • тепер подивіться через повернену лінзу. Якщо просвіт між лінзами, в точці дотику, темний — обидві пари окулярів поляризаційні.

Для перевірки поляризації другим способом, вам знадобиться девайс з рідкокристалічним екраном: смартфон або планшет. Подивіться на екран пристрою крізь одягнені окуляри: картинка екрану повинна бути затемнена. А якщо повернути телефон на 90 градусів, дисплей повинен повністю затемнюватися.

Є ще один спосіб перевірити поляризацію окулярів, але тільки вже вдома, після їх покупки. Якщо у вас є акваріум, подивіться на нього в куплених окулярах — при наявності поляризації, здається, ніби в акваріумі немає води.

Як вибрати окуляри з поляризацією

Ніяких окремих критеріїв немає — вибирати окуляри з поляризацією потрібно так само як звичайні окуляри від сонця. Звертайте увагу на якість матеріалів, виробника, рівень захисту очей і дизайн. Бажано, щоб тип оправи окулярів підходив під форму вашого обличчя, так вони будуть краще виглядати. Але пам'ятайте, головний орієнтир у виборі — ваші власні вподобання та стиль.

Де замовити оригінальні окуляри з поляризацією в Україні?

Сонцезахисні окуляри з поляризацією носять водії, люди з чутливими очима, і просто ті, хто піклується про свій зір і здоров'я очей. Такі окуляри універсальні, і підходять для відразу кількох цілей: безпечного водіння, захисту очей, стильного доповнення образу. Це все за умови, що ви купили оригінальні окуляри, а не підробку. Якщо ви в пошуках перевіреного інтернет-магазину, де можна замовити поляризаційні окуляри, не турбуючись про їх якість  — ви його знайшли. На LINZA.UA тільки оригінальна продукція. Крім того, наш онлайн-супермаркет є сертифікованим реселлером «Ray-Ban®» в Україні. До вашого вибору великий асортимент окулярів з поляризацією від Polaroid та інших брендів.

Схожі статті

Більше новин