uaОптичний блог

#Територія сонцезахисних окулярів

Як змінювалися сонцезахисні окуляри: з 1980-х і до сьогодні

Як змінювалися сонцезахисні окуляри: з 1980-х і до сьогодні - linza.com.ua

Сонцезахисні окуляри — це завжди любов! Яскраві. Акцентні. Помітні. Ними можна вдало доповнити будь-який образ — від повсякденного до екстравагантного, вишуканого. А ще це надійний захист від сонця.

Самими лише окулярами можна привернути увагу до свого модного луку. Підкреслити його. Позиціонувати себе як непересічну особистість і поціновувача актуальних трендів. Однак, як же еволюціонував їх дизайн останніми десятиріччями, що тепер ми маємо змогу вибирати їх онлайн і офлайн, улюблену пару і котру за рахунком у свій гардероб!

Мода 80-90-х: які сонцезахисні окуляри були популярні

Мода — циклічна, і на прикладі популярності сонцезахисних окулярів у кілька попередніх десятиріч ми в цьому переконаємося.

Ключові тренди: які бренди стали іконами стилю?

80-ті роки минулого сторіччя були тим експериментальним часом, коли дизайнери одягу та аксесуарів спробували актуалізувати класику та вінтаж. Це період переосмислення, коли вже популярні й улюблені моделі постали перед споживачем наново. Якщо авіатори, то у кольоровій оправі. А вже іконічні Ray-Ban Browline надихають на створення моделі Сlubmaster, яка у наступні десятиріччя не втрачатиме популярності та, авжеж, буде трохи модернізуватися. До того ж, саме в ті легендарні 1980-ті світ захопився футуристичними образами: вигадливі форми проявилися і в колекціях сонцезахисних окулярів, а окуляри-маски залишаються популярними й сьогодні.

90-ті роки — не менш сміливий період для модних дизайнерів, а вдячна аудиторія визнала й оцінила цікаві вигнуті лінії у формах і різнобарвність палітри сонцезахисних окулярів. Зокрема, на модних подіумах привертали увагу видовжені прямокутні окуляри від Prada, а в колекціях Versace, Dolce & Gabbana і Gucci з’являлися моделі з ознаками екстравагантності та впізнаваними для брендів елементами декору. Модними вважалися завужені окуляри або ж витончені футуристичні оправи. Мінімалізм, асиметрія і сміливе забарвлення — характерні ознаки модних сонцезахисних у 1990-х.

Нове тисячоліття — нова мода. Окуляри 2000-2010-х

Зухвалі, сміливі, напівпрозорі — такими були сонцезахисні окуляри в модних луках світових селебрітіс початку нульових і в наступне десятиріччя. Акцент на кольорі, а сонцезахисні лінзи — з дзеркальним покриттям або градієнтом.

Основні стилі та модні новинки 2000-х

Насправді, стиль нульових можна помітити і зараз. Ви ж пам’ятаєте, що мода циклічна?

Сонцезахисні окуляри з жовтими, зеленими, червоними чи блакитними лінзами. Напівпрозорі, однак все одно з надійним UV-захистом. Пригадайте образи Брітні Спірс і Крістіни Агілери у 2000-х: кольорові окуляри стали популярними саме з їх легких і грайливих образів.

Переосмислення кольорових хітів, як і жіночних cat-eyes, і масивно-помітних круглих чи квадратних окулярів «на пів обличчя» — теж характерна ознака моди 2000-х.

Сучасні тренди: що вибирають трендсеттери у 2024?

Сонцезахисні окуляри у яскравій палітрі 2000-х зараз стають наново популярними. Знавці модних трендів вдало компонують їх із так само кольоровим аксесуарами — сумками, пасками, взуттям, а ще з макіяжем.

Окулярні тренди 1990-х сьогодні нагадують про себе вузькими формами і виваженою палітрою. Чорні лінзи у чорній оправі або білі оправи сонцезахисних — наразі це контрастно, увиразнено і стильно.

Які вони, актуальні тренди в окулярах?

Новий 2024 рік — насправді сміливий настільки, що допускає повернення на модні подіуми яскравих окулярів, що були характерними і для 1950-х, і для 1980-х, і для 2000-х. Ретро, вінтаж, стара-добра класика — у 2024 році місце знайдеться кожному! Однак запит трандсеттерів сформовано саме на футуристичні витягнуті форми та кольорові лінзи.

Тепер у моду повертаються і вузькі окуляри кінця 90-х, як у Нео з «Матриці». Так само не менш популярні і космічно-футуристичні окуляри-маски 2000-х.

Класика поєднується з інноваціями

Сонцезахисні окуляри Ray-Ban свого часу міцно закріпилися у суспільній свідомості як напрочуд стильний і зручний аксесуар. Чи то авіатори, чи міські і практичні вайфарери, однак, ці моделі переосмислюються й досі. Наприклад, у формі «авіатор» виготовляють окуляри у пластиковій оправі — виглядає дуже модерново!

Сонцезахисні окуляри у формі cat-eye — не менш улюблена всіма класика. Елегантні, жіночні, витончені, вони добре поєднуються і з сукнею, і з джинсами. Класична модель станом на тепер неодноразово видозмінювалася, сталими залишались тільки спрямовані догори зовнішні кутики оправи.

Інновації завжди супроводжують колекції відомих брендів, і в 2024 також. Хочете пересвідчитися? Наприклад, сонцезахисні окуляри Oakley — зручні для спорту та доречні у повсякденних образах. У виготовленні стабільно використовуються запатентовані брендом передові матеріали і технології (Unobtainium та Plutonite, High Definition Optics та Switchlock Technology тощо).

Кожний знайде сонцезахисні окуляри до вподоби, і не одні!

Окуляри з колекцій 2024 — це таке розмаїття моделей, де є місце і хітам попередніх десятиріч, і стильним новинкам. Щоб підібрати такі, що вам личать, співставляйте форму оправи і тип обличчя, зважайте на персональні смаки та імідж, беріть до уваги модні тренди.

Сонцезахисні окуляри — такий аксесуар, що може бути одним і універсальним до різних образів, а може в гардеробі бути декілька окулярів, у різних оправах, з лінзами різного забарвлення і затемнення. Так чи інакше, купуйте сонцезахисні від надійних і відомих виробників, щоб вони виконували свою основну функцію, не лише доповнювали образ, а й захищали очі від  UV. В каталогах онлайн-супермаркета Linza.ua тільки такі сонцезахисні окуляри: модні, якісні та різні за стилем. Вибирайте для себе!

Схожі статті

Більше новин