ua



Оптичний блог

#Дитячий зір

Збереження дитячого зору. Роль дитячих окулярів

Збереження дитячого зору. Роль дитячих окулярів

Зміст

  1. ⏩ Як розвивається зір дитини?
  2. ⏩ Як зберегти дитячий зір?
  3. ⏩ Як підібрати оправу для дитини?
  4. ⏩ Міцність і довговічність
  5. ⏩ Зручність і комфорт
  6. ⏩ Мода і стиль
  7. ⏩ Що ще може бути корисним для збереження дитячого зору?

Трапляється, що саме з дитинства до людини чіпляється статус «очкарик» і ніби як навіть соромишся того, дратує. Однак саме дитячі окуляри стають доречними і потрібними для корекції зору. Буває, що без них не обійтися.

Як розвивається зір у дітей і коли окуляри must have? Та як вибрати такі, щоб дитина їх полюбила і носила з користю і в задоволення?

Як розвивається зір дитини?

У перші місяці немовля бачить довкілля у сірому кольорі та дещо розмитим. Все через те, що сітківка чутлива, зіниці звужені і розширюються поступово, як і поліпшується чіткість зору.

До 4 місяців привернути увагу малечі можна яскравими іграшками і великими предметами. Розвитку зору сприяють рухомі мобілі, використання міміки батьками. Корисним буде навіть вкладання дитини в ліжечко з різних сторін, щоб не провокувати косоокість.

До 8 місяців дитина може вже добре розрізняти кольори, дрібні деталі, а ще посмішку батьків і посміхатися у відповідь. До 12 місяців розвивається сприйняття простору як тримірного.

В 1-2 роки при хорошому зорі дитина опановує дрібну моторику і пробує малювати. Проте формується і покращується зорова пам’ять ближче до 3-4 років.

До 6 років зазвичай формується нормальний зір у дітей, чітке і комфортне бачення, завдяки якому малеча починає опановувати абетку і навчається читати.

Вже у шкільному віці навантаження на зорову систему зростає, бо дитина більше читає, проводить час за столом, а раніше активне дозвілля було частішим. Найчастіше саме у батьків школяриків виникає питання, чому падає зір у дитини, бо можна помітити, що дитина недобачає зі своєї парти на дошку чи сидить над зошитом у неприродній позі.

До 12 років зорова система зазвичай остаточно формується і, якщо якісь вади зору й коригуються, то не остаточно і не так ефективно, як у меншому віці.

Як зберегти дитячий зір?

Порушення рефракції може бути спадковими і набутими. Щоб попередити розвиток набутих, важливо дотримуватися певних дій.

  • Більше часу проводити в активному русі та на свіжому повітрі. Це добре позначається на загальному здоров’ї і дозволяє розвантажити зорові м’язи.
  • Важливо, щоб очі зчитували інформацію з різних дистанцій. Це відбувається під час ігор чи руху, а от коли читаєш та навчаєшся треба кожні 20 хвилин відводити погляд на відстань 20 футів (а це 6 метрів) і затримувати його на 20 секунд.
  • Відстань до книжки чи гаджета при читанні має бути приблизно на довжину від долоні до ліктя. Також має бути достатнім освітлення довкола. Вкрай не рекомендовано читати з яскравого екрана в темряві довкола.

Взагалі, дитячий зір і комп’ютер — важлива тема, бо якраз активне використання дітьми цифрових пристроїв часто і стає приводом для покупки дитячих окулярів. Тільки і тільки за рекомендацією дитячого офтальмолога можна підібрати лінзи з захистом від синього світла та встановити у вподобану оправу.

Як підібрати оправу для дитини?

Окуляри для захисту очей або для корекції зору має призначати офтальмолог за результатами перевірки зору у дітей. Проте вибір оправи — це вже індивідуальний фактор і саме від нього часто залежить, чи стануть окуляри улюбленими, чи дитина зніматиме їх щоразу, як батьки не бачать.

Міцність і довговічність

Дитячі окуляри так часто ламаються, за ними так просто недогледіти. І разом з тим, із окулярів дитина може вирости, адже змінюється і розмір голови, і пропорції обличчя.

Тож, при виборі оправи врахуйте наступне:

  • якщо вибрати оправу з ацетату чи титану, це буде міцний і легкий, проте досить вартісний виріб;
  • щоб заощадити, доцільно зупинити вибір на пластику чи традиційних металах, якщо окуляри зламаються/загубляться або дитина з них виросте, буде не так прикро.

Щоб окуляри служили і не спричиняли дискомфорт, надавайте перевагу оправам із гіпоалергенних матеріалів.

Зручність і комфорт

Зручні дитячі оправи — це ті, що підібрані у вдалому розмірі. Окуляри не мають тиснути чи, навпаки, спадати. Оправа, яка добре сіла, верхньою частиною підкреслює лінію брів, а нижньою не нависає на щоки.

У зручній і правильно підібраній оправі зіниці мають бути по центру окуляра, а сама оправа не має з’їжджати, тим самим спотворюючи огляд.

Добре, коли дитячі окуляри в міру гнучкі, а сприяє цьому наявність такого механізму, як флекси. Такий механізм кріплення завушників робить їх більш рухомими і стійкими до ушкоджень.

Мода і стиль

Важливо враховувати і загальні тренди, і вподобання маленького власника окулярів.

Зокрема, для маленьких дітей частіше купують яскраві, кольорові пластикові оправи. А коли дитина стає школяриком чи, тим паче, у підлітковому віці колір стає менш пріоритетним за форму. Комусь більше до вподоби окуляри, в яких ти схожий на улюбленого супергероя, а хтось скоріше вибере класику, як от круглі чи прямокутні форми.

Важливо, щоб окуляри добре поєднувалися з повсякденним образом, а не контрастували з ним. Тому часто діти вибирають з усього розмаїття спортивні моделі або знову-таки яскраво-кольорові.

Що ще може бути корисним для збереження дитячого зору?

Хорошою альтернативою дитячим окулярам для корекції зору є контактні лінзи. Їх використання може здатися складним лише не перший погляд. Насправді ж, контактні лінзи в дитинстві мають ряд переваг:

  • Не помітні, а значить, статус «очкарика» скасовується.
  • На відміну від окулярів, контактні лінзи регулярно оновлюються, а це зручно, якщо дитина росте, змінюються параметри зору чи дитина активна й могла б поламати оправу.
  • Лінзи зручніші, якщо дитина займається спортом.
  • Контактні лінзи можуть бути цікавими для дитини, а цей інтерес сприяє старанності та ретельності у догляді за виробом.
  • Добре поєднуються з сонцезахисними окулярами, а ви ж знаєте, що їх використання вкрай необхідне і в дитячому віці?

Підбір дитячих сонцезахисних окулярів, як правило, багато в чому схожий на вибір оправ. І у малечі неодмінно мають бути сонцезахисні окуляри, щоб зберегти зір від шкідливого ультрафіолету.

Також за рекомендацією дитячого офтальмолога можуть знадобитися вітаміни для зору чи зволожуючі краплі, а ще може бути призначена гімнастика для зору або вправи на спеціальних пристроях.

Збереження дитячого зору — чутлива тема для батьків, проте це зовсім непроблемно. Варто лише регулярно відвідувати офтальмолога і, якщо вам призначають окуляри, то оправи за прийнятними цінами можна замовити онлайн на Linza.ua.

Схожі статті

Більше новин