Оптичний блог

Як вибрати дитячі сонцезахисні окуляри

Як вибрати дитячі сонцезахисні окуляри - linza.com.ua

Турбота про здоров'я дитини — першочерговий пріоритет усіх батьків. Чутливі дитячі очі потребують особливого захисту та піклування. Вплив ультрафіолетового випромінювання та інших потенційних загроз може заподіювати очам непоправну шкоду. Найефективнішим засобом захистити очі дитини від негативних впливів являються сонцезахисні окуляри. Крім того, що окуляри — це захисний аксессуар, це ще й чудовий засіб для самовираження та формування індивідуального стилю дитини.

Чому дитячі очі особливо потребують захисту від УФ-випромінювання

На жаль, значна частина батьків переконана, що сонцезахисні окуляри для дитини — це зайве. Проте, таке упередження може призвести до проблем з органами зору дитини в майбутньому. Захист очей від ультрафіолетового випромінювання — це необхідність для дорослих, і особливо дітей. Чим молодша дитина, тим вразливіші її очі до впливу сонця. Кришталик маленької дитини максимально прозорий, через що не може повною мірою виконувати свою захисну функцію. У діток віком до 10 років 75% шкідливого сонячного випромінювання потрапляє прямо на сітківку, що може провокувати захворювання очей та опіки. 

Літом, у період максимальної сонячної активності, діти проводять на сонці значно більше часу ніж дорослі. Коли ваша дитина йде на прогулянку, обов'язково одягайте їй сонцезахисні окуляри, аби захистити очі від УФ-випромінювання. Ось ще декілька фактів, які можуть переконати вас у необхідності дитячих сонцезахисних окулярів:

  • всього 20 хвилин перебування під відкритим сонцем без захисних окулярів прирівнюються до години перегляду телевізора/комп'ютера/смартфону;
  • регулярний вплив випромінювання на очі спричиняє поступове руйнування сітківки та помутніння кришталика;
  • сонячне випромінювання руйнує фоторецептори ока (палички та колбочки);
  • сонцезахисні окуляри мінімізують навантаження на очні м'язи та ймовірність розвитку алергій.       

З якого віку дітям можна носити сонцезахисні окуляри

Чим раніше ви забезпечите захист очей своєї дитини від шкідливого УФ-випромінювання, тим краще! Офтальмологи радять починати привчати дитину до носіння сонцезахисних окулярів з 1 року. У такому ранньому віці дитина може сприймати окуляри як іграшку — знімати їх, ламати або просто бавитися. Тому, важливо обирати максимально безпечні моделі окулярів з полікарбонату. Уже до 3-4 рочків малюк звикне до носіння окулярів та сприйматиме їх як не необхідність. Для максимізації захисного ефекту, окуляри варто носити разом з головним убором. Більшість виробників сонцезахисних окулярів пропонують моделі для дітей різних вікових категорії: від 1 до 3 років, від 3 до 7 років, від 7 до 12 років. Тому, проблем із підбором окулярів для свого хлопчика або дівчинки у вас не виникне!

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри для дитини

Оченята ваших дітей потребують хорошого і надійного захисту, тому до вибору сонцезахисних окулярів потрібно підходити відповідально. Є декілька ключових аспектів, на які варто звертати увагу при виборі:

  1. Матеріал виготовлення. Дитячі окуляри повинні бути виготовлені з якісного, довговічного та гіпоалергенного матеріалу. Полікарбонат (пластик) найпрактичніший та найбезпечніший матеріал сонцезахисних окулярів для малечі. 
  2. Особливості оправи. Аби дитина спокійно носила сонцезахисні окуляри, їй має бути в них комфортно. Дужки оправи обов'язково мають бути гнучкими і широкими, бажано з силіконовими або гумовими вставками. Носоупори окулярів мають бути м'якими та надійно фіксуватися на переніссі. Щоб вдало підібрати розмір, перед покупкою окуляри потрібно обов'язково поміряти.
  3. Лінзи та захист від УФ-випромінювання. Фахівці рекомендують вибирати дитячі окуляри з сірими, зеленими, коричневими лінзами. Варто пам'ятати, що захисні можливості окулярів визначаються не ступенем затемнення лінз, а якістю їх покриття. Найкращим вибором будуть окуляри з маркуванням UV400, що означає 100% захист від усього спектру ультрафіолетового випромінювання.
  4. Виробник. Доступні дитячі сонцезахисні окуляри від провідних світових та українських брендів, серед яких: Ray-Ban, Polaroid, Carrera, Guess, Casta.
  5. Зовнішній вигляд. Захисні характеристики окулярів, безперечно, важливі, проте не головні. Щоб дитина із задоволенням носила окуляри, їй в першу чергу має подобатись їх вигляд. До вибору доступні моделі різних кольорів, форм, з різними принтами та візерунками. Дозвольте своїй дитині самій вибрати окуляри, які їй сподобаються, а вже потім оцінюйте їх з точки зору функціональності.

Також існують дитячі сонцезахисні окуляри з фотохромними лінзами, призначені для малюків з проблемним зором. Вони поєднують функції корекції зору та захисту. Перед покупкою таких окулярів варто проконсультуватися з лікарем-офтальмологом, який допоможе визначити точні параметри потрібних лінз.


Дитячі сонцезахисні окуляри — це не просто красивий аксесуар, а справжня необхідність для здоров'я очей. Привчайте свого малюка до носіння захисних окулярів уже з 3-4 років, щоб в майбутньому не стикатися з проблемами та бачитися з офтальмологами якнайрідше! Правильно підібрані, якісні сонцезахисні окуляри гарантують надійний захист очей та хороший настрій дитини. Обрати та замовити оригінальні дитячі сонцезахисні окуляри від світових та українських брендів можна на Linza.

Похожие статьи
Більше новин