ua



Оптичний блог

#Часті питання

Як вибрати свої перші контактні лінзи?

Як вибрати свої перші контактні лінзи? - linza.com.ua

Що спонукає скористатися контактними лінзами, то це бажання нормалізувати зір і при цьому ніяк не впливати на зовнішність. Окуляри — чудовий і помічний аксесуар, можна підібрати до будь-яких потреб і стилю. А от контактні лінзи — така альтернатива окулярам, що буде не помітна сторонньому оку і в окремих обставинах зручніша за окуляри. Якщо ви цим керуєтеся і вибираєте свої перші контактні лінзи, далі корисні поради.

Контактні лінзи для початківців: відкрийте нові можливості

Всі без виключення сучасні контактні лінзи є безпечними і комфортними. Проте важливо підібрати саме свої, тому що індивідуальні параметри та сприйняття виробу вкрай важливі. Не менш важливо ще й правильно доглядати за контактними лінзами. Тоді жодних проблем і дискомфорту не виникатиме.

Обов’язково свої перші контактні лінзи підбирайте спільно з офтальмологом, а не за відгуками друзів. Після діагностики лікар вказує у рецепті індивідуальні параметри ваших очей і робить рекомендації стосовно лінз, адже вдале поєднання необхідних вам характеристик може бути представлено не у кожного виробника.

Чому варто вибрати контактні лінзи: переваги та зручності

Перша, проте не єдина, перевага контактних лінз — це їх непомітність. Якщо це контактні лінзи суто для корекції зору, то вони прозорі чи з ледь блакитним відтінком. Якщо ж це кольорові контактні лінзи, то їх призначення вже полягає у декоративно-естетичному ефекті.

До інших переваг контактної корекції відносяться:

  • Доречність під час занять спортом. Лінзи не заважають, можна не переживати, що вони ушкодяться. Єдиний нюанс, у басейні важливо користуватися захисними окулярами, бо хлорована вода псує лінзу. А плаваючи у відкритих водоймах, краще вдягати одноденні лінзи.
  • Так само лінзи максимально зручні під час роботи на виробництві, коли потрібно вдягнути захисні окуляри чи маску, а зверху звичайних окулярів це не дуже зручно.
  • Широке поле зору, яке у випадку з окулярами все-таки обмежується рамкою оправи. Контактна корекція дозволяє добре бачити при переведенні погляду в різні сторони.

Визначення параметрів зору: почніть з очей

Перше й основне запитання початківця у сфері контактної корекції, які контактні лінзи краще вибрати. І відповідь на нього може надати тільки професійний офтальмолог після перевірки зору.

Якщо ви вже маєте рецепт на окуляри, не рекомендується користуватися ним при підборі контактних лінз. Адже між окулярами і оком відстань є, а між контактною лінзою і оком — ні. Це впливає на підбір корекції, а для перерахунку рецепту на окуляри в рецепт на контактні лінзи офтальмолог використовує спеціальні вертексні таблиці.

У рецепті на контактні лінзи фахівець вказує такі показники:

  • діаметр контактної лінзи визначається розміром вашої рогівки і коливається зазвичай в діапазоні 13-15 мм;
  • радіус кривизни визначає наскільки вигнута лінза і наскільки щільно вона прилягатиме до рогівки; зазвичай цей параметр коливається в діапазоні 8,4-9,0 мм;
  • показник оптичної сили для лівого і правого ока (OS і OD) при далекозорості чи короткозорості.

Якщо контактні лінзи підбираються з числа торичних (при астигматизмі) чи мультифокальних (при пресбіопії), то в рецепті лікар також вкаже:

  • при астигматизмі — значення циліндра (Cyl коливається від -0,75 до -2,75) і кут нахилу осі циліндра (AX в діапазоні від 0 до 180 градусів);
  • при пресбіопії — аддідацію (вимірюється в діоптріях і є різницею між оптичною силою лінзи на близькій і далекій відстані).

Також важливо на прийомі офтальмолога обговорити чутливість ваших очей, що визначається досвідом, однак лікар може порадити контактні лінзи та засоби догляду за ними, що більше підходять чутливим очам.

Вибір типу лінз: який вам підходить?

Так само, як із досвідом визначається чутливість очей до рекомендованих лікарем лінз, ви з часом знатимете, який тип лінз вам більше підходить, одноденні чи планової заміни. Однак, розпочинати лікарі радять саме з лінз-одноденок, бо вони не потребують рутинного догляду, а будучи одноразовими, не мають властивості накопичувати ліпідні і білкові відкладення. Проте одноденні лінзи, якщо користуватися ними щодня, обходитимуться дорожче за лінзи планової заміни.

Лінзи щомісячної заміни — найпопулярніший різновид в асортименті світових виробників. Щоб від 1 до 30 дня носіння лінзи залишалися комфортними, прозорими, безпечними, потрібно їх щоденно очищати і зберігати в багатофункціональних розчинах. Того самого потребують і двотижневі та квартальні лінзи.

Окрім режиму заміни, виділяють ще такий параметр, як режим носіння контактних лінз. Переважна більшість розрахована на денний режим носіння, тобто спати в них неможна. Однак, ви можете запитати свого лікаря про лінзи пролонгованого чи гнучкого режиму носіння: в таких можна задрімати або не знімати до 6 ночей поспіль.

Забезпечте собі комфорт: яким буває матеріал лінз?

Щоб контактна лінза комфортно сприймалася оком, вона має бути вдосталь зволожена і добре пропускати кисень. За матеріалом виготовлення лінзи бувають гідро гелеві і силікон-гідрогелеві.

У гідрогелевих лінзах саме молекули води відповідають за те, щоб пропускати кисень до рогівки. Тож, що більше вологомісткість такої лінзи, то краща і киснепроникність. Однак, що більша вологомісткість, то тендітніша і вразливіша лінза. Щоб вона не ушкоджувалася від найменшого доторку, гідрогелеві лінзи виготовляють з оптимальним співвідношенням показників зволоженості і киснепроникності, а спати у таких лінзах категорично не рекомендовано.

У силікон-гідрогелевих лінзах за пропускання кисню відповідають силіконові сполучення. Це більш сучасний різновид лінз, представлений в тому числі лінзами пролонгованого режиму носіння, в яких можна спати. Силікон-гідрогелеві лінзи зазвичай комфортніші та міцніші, очі в них не пересихають, лінзи менш схильні до забруднення.

Догляд та зберігання: правила для користувачів лінз

З якого б матеріалу і якого б режиму носіння не були ваші лінзи, всі без виключення лінзи планової заміни потребують рутинного догляду. Це прості маніпуляції з очистки і зберігання, якими аж ніяк не варто нехтувати, щоб лінза слугувала вказаний термін, а очі були в безпеці.

Багатоцільові розчини призначаються для механічного очищення контактних лінз, після чого розчин також заливають у контейнер для лінз і залишають в ньому виріб до 6-8 годин. Ця процедура має бути щоденною, щоразу з використанням свіжої порції розчину.

Зволожувальні краплі використовуються для більшого комфорту при носінні лінз, коли очі можуть пересихати. Зазвичай і краплі, і розчин до лінз радить лікар-офтальмолог тоді ж, коли видає рецепт на самі лінзи.

Насолоджуйтесь кращим зором з контактними лінзами

Правильно підібрані контактні лінзи — це сучасний, комфортний і безпечний спосіб корекції зору, який підходить і дорослим, і дітям. Доглядати за контактними лінзами нескладно, проте це потрібно не забувати робити.

Підбирати свої перші контактні лінзи краще на прийомі у офтальмолога. Тоді ж лікар надає базові рекомендації з використання лінз, навчає вдягати і знімати їх. Зазвичай потрібно трохи часу, щоб призвичаїтися до контактних лінз. Якщо виникає дискомфорт, це привід для повторної консультації офтальмолога.

Так само, не зайве відвідувати офтальмолога раз на півроку або частіше, якщо ви  вже використовуєте контактні лінзи певний час, перш ніж ви захочете спробувати новий для себе продукт.

Схожі статті

Більше новин