ua



Оптичний блог

#Сфера контактних лінз

Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення

Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення - linza.com.ua

Сучасні контактні лінзи — це зручно та безпечно. Якщо їх вдало підібрати (разом з офтальмологом) і призвичаїтися до догляду і використання, то неодмінно оціните всі переваги цього виробу.

Водночас, як із будь-яким засобом медичного призначення і щоденного вжитку, можливі проблеми. Вирішити їх нескладно, а можна й не допустити. Тож, розказуємо, які проблеми з контактними лінзами можливі та як поводитися, щоб мінімізувати ймовірність їх виникнення.

Зручність та естетика контактних лінз

Почнемо з хорошого. Чому тисячі людей по всьому світу вибирають для себе м’які контактні лінзи, щоб скоригувати міопію, гіперметропію чи астигматизм?

Тому що цей продукт сьогодні став максимально зручним і безпечним. Добре підібрані контактні лінзи абсолютно не відчуваються оком і забезпечують чіткість зору при будь-якому напрямі погляду. В найліпших окулярах погляд все одно обмежено рамкою оправи, а голову ні-ні та й треба повертати, щоб сприймати зображення через центральну частину лінз.

А ще контактні лінзи — це жодних обмежень під час активного дозвілля чи спорту. Звісно, і в окулярах можна поганяти м’яча, але в лінзах ви відчуватимете себе вільніше, а зокрема в басейні вони ще й добре поєднуються з захисними окулярами. Так само, будучи в контактних лінзах, ви можете без перешкод вибирати будь-які сонцезахисні окуляри до стилю, а якщо робота чи хобі потребують користування захисною маскою, то й тут поєднати одне з іншим не є проблемою. До того ж, користувачі контактними лінзами і прохолодну погоду не стикаються з проблемою запотівання окулярів.

Естетика контактних лінз криється в тому, що з ними ви можете створити будь-який повсякденний або урочистий образ, бачити чітко, комфортно і безперешкодно, а оточуючі не помітять їх. Крім того, існують ще кольорові лінзи з діоптріями. Якщо навпаки, хочете увиразнити чи змінити образ, можете запитати свого офтальмолога про доцільність використання кольорових лінз у вашому випадку.

Як розпізнати перші ознаки проблем

Контактні лінзи — завжди класна ідея, однак можуть траплятися певні проблеми, з якими досвідчений користувач неодмінно впорається.

Сухість і дискомфорт

Отже, ви спільно з офтальмологом підібрали лінзи, навчилися їх одягати і знімати, однак протягом дня відчуваєте дискомфорт. Лінза відчувається в оці, виникає почервоніння, сухість, подразнення, печіння. Так бути не має, а причин дискомфорту декілька:

  • Невідповідний догляд. Щоб на лінзах планової заміни не залишалося і найменших забруднень, їх потрібно регулярно і ретельно чистити з застосуванням багатофункціональних розчинів або пероксидної системи. Якщо економити розчин або лінуватися і скорочувати тривалість цієї рутинної процедури, лінзи будуть в неналежному стані, швидше втрачатимуть свої властивості і спричинюватимуть дискомфорт в оці.
  • Синдром сухого ока. Може траплятися і з лінзами планової заміни, і з лінзами одноденними. Додаткові фактори ризику — сухе повітря в приміщенні через централізоване опалення, надмірне користування цифровими гаджетами і, відповідно, додаткове навантаження на очі. Так чи інакше, а ситуацію рятують зволожувальні краплі. Їх зазвичай підбирає офтальмолог, однак можете вибрати й самі, переважно з тієї ж лінійки засобів, що й розчин для догляду за лінзами.
  • Персональна гіперчутливість. Контактні лінзи — засіб медичного призначення. Як і ліки, вони можуть індивідуально сприйматися вашим організмом: те, що підходить одному, може викликати реакцію у іншого. Тому контактні лінзи підбираються професіоналом, а якщо виникає дискомфорт, це привід для повторного прийому з метою переглянути призначення.

Алергічні реакції

Ті ж самі симптоми — почервоніння, свербіння, печіння, сльозотеча — можуть вказувати на алергію. Ймовірність такої є вищою для людей з системною алергічною реакцією, як от на харчові продукти, косметичні засоби чи побутову хімію.

Якщо ваші очі чутливі до матеріалу, з якого зроблені контактні лінзи, надавайте перевагу продукції для чутливих очей, наприклад, добре зарекомендували себе лінзи від Alcon з лінійки Air Optix plus HydraGlyde. Важливо усунути дію факторів, що викликають алергію. Офтальмолог може порадити і відповідні лінзи, і супутні засоби, як от зволожувальні краплі для чутливих очей.

Заплутаність в оці

Перш за все, спростуємо чи не найпопулярніший міфі про контактні лінзи. Ні, вони ніколи не губляться в оці. Єдине, що може трапитися, це лінза зісковзує з зіниці на білу частину очного яблука. Втім, це легко поправити, як говорять офтальмологи, лінзу потрібно відцентрувати.

Є два способи відновлення зорового комфорту:

  • Закрийте очі і легкими масажними рухами посуньте лінзу до зіниці;
  • Зніміть контактні лінзу звичним для вас способом, наново вдягніть, закрийте очі на кілька секунд, щоб лінза зафіксувалася на місці.

Перші ознаки проблем

Якщо ви тільки-но почали використовувати контактні лінзи, знадобиться до двох тижнів на адаптацію до них. Це нормальний процес, коли ви звикатимете і вдягати/знімати лінзи, і сприймати довкілля чітко й комфортно, а ще потрібно звикнути до догляду за контактними лінзами і прислухатися до відчуттів, коли їх вдягнуто.

Симптоми та їх розпізнавання

Найпопулярніша проблема, з якою стикаються новачки, це сухість очей, дискомфорт при кліпанні.
Рішення — використовувати на регулярній основі зволожувальні краплі.

Ще одна проблема, що може виникнути, це помутніння лінзи та втрата властивостей до закінчення терміну використання. Наприклад, лінза розрахована на місяць використання, а погано виглядає вже через два тижні.

Рішення — або переглянути правила догляду і ретельніше її дезінфікувати, зберігати в достатній кількості розчину; або проконсультуватися з офтальмологом, чи підходить вам саме цей продукт.

Почервоніння, сльозотеча, зоровий дискомфорт вже після періоду адаптації: це може вказувати як на алергічну реакцію, так і на непереносимість даної моделі. Насправді, все дуже індивідуально, а рішення ховається у заміні контактних лінз, а інколи й у відмові від них на користь окулярів.

Реагування на проблеми

Контактні лінзи не мають відчуватися оком. В ідеалі вони забезпечують чіткий зір і свободу використання. Так, авжеж, за лінзами потрібно доглядати або надавати перевагу одноразовому продукту, лінзам-одноденкам.

Якщо відчуваєте дискомфорт, свербіння, печіння, затуманеність погляду чи сльозотечу — це все привід  не відмовлятися від контактних лінз, а пересвідчитися, чи правильно ви за ними доглядаєте і чи підходить вам саме це найменування товару.

Як вчасно реагувати

Не відкладайте вирішення проблем на потім, коли справа стосується здоров’я очей і комфортного зору. Якщо виникає дискомфорт, при першій можливості зніміть лінзи.

Зверніться до лікаря, який призначав лінзи, з запитаннями, як можна покращити свій користувацький досвід.

Поради з самостійного вирішення деяких проблем

Контактні лінзи — це засіб медичного призначення, тож будь-які самостійні дії з усунення проблем, це щось на кшталт самолікування із відповідними ризиками.

Якщо проблема виникає не вперше і ви вже залагоджували її спільно з лікарем, доречно виконати ті ж самі дії. А от якщо відповідного досвіду ви не маєте, краще зрозуміти причини дискомфорту на прийомі у офтальмолога.

Догляд за контактними лінзами

Правильного догляду за контактними лінзами часто достатньо для того, щоб попередити виникнення подразнень і дискомфорту.

Якщо контактні лінзи підібрав фахівець відповідно до ваших потреб і доглядаєте ви за ними так, як було рекомендовано на прийомі, найскоріше проблем виникати не буде. А от якщо економити на розчині, недостатньо часу приділяти механічному очищенню лінз, не міняти розчин у контейнері для їх зберігання… Або ж засинати у лінзах, які для цього не призначені, переношувати понад вказаний термін тощо, проблем не уникнути.

Засоби для збереження чистоти та правильного зберігання

Багатоцільові розчини призначені для очистки, дезінфекції та зберігання контактних лінз планової заміни (тижневих, двотижневих, місячних, квартальних). Очищення контактних лінз має бути щоденним, з механічним впливом, тобто ретельним протиранням вказівним пальцем лінзи, розміщеної на долоні. Після такого промивання лінзу потрібно помістити у відповідний відсік контейнера (праву — в правий, ліву — в лівий, і важливо не плутати) зі свіжим розчином, де вона зберігатиметься до ранку.

Зволожувальні краплі — не менш важливий засіб в арсеналі користувача контактними лінзами.  Це рідини з особливим складом, що відновлює слізну плівку і забезпечує комфортне контактування лінзи з повікою і поверхнею ока.

Засоби для догляду за лінзами і комфортного їх носіння, як і самі контактні лінзи від перевірених світових виробників, можна придбати онлайн. Зручно і швидко, ще й із безкоштовною доставкою — в оптичному онлайн-супермаркеті Linza.ua.

Схожі статті

Більше новин