ua



Оптичний блог

#Профілактика зору

Вплив централізованого опалення на здоров'я очей: проблеми та рішення

Вплив централізованого опалення на здоров'я очей: проблеми та рішення - linza.com.ua

Централізоване опалення сушить повітря — це загальновідомий факт. Однак не всі і не завжди помічають його наслідки. Насправді, пересушене повітря довкола погано позначається на стані шкіри, волосся, а часто і очей. Взимку з більшою ймовірністю може розвиватися синдром сухого ока, а може виникати незначний дискомфорт зору, проте і його варто усунути. Зволожувальні краплі допоможуть у цьому.

Чому централізоване опалення може бути проблемою для очей

В холодну пору, зокрема, взимку ми спостерігаємо холод зовні приміщення, а всередині повітря опалюється, часто надмір. Такий контраст температур є додатковим навантаженням на очі.

Ще більший дискомфорт ризикує розвинутися:

  • якщо в приміщенні з централізованим опаленням перебуває людина в контактних лінзах,
  • якщо на додачу ще й активно використовуються цифрові гаджети, які випромінюють синє світло і навантажують зір.

Вплив опалення на зір у зимовий період

У період сезонного опалення, коли обладнання працює на повну потужність, вологість повітря в приміщенні може спускатися до 30%, хоча в нормі цей показник має бути 40-60%. Тривале перебування в таких умовах, які на перший погляд навіть відчуваються цілком комфортними, поступово призводить до того, що кліпати очима ми починаємо активніше, однак все одно відчуваємо сухість. Адже стоншується слізна плівка, що є і природним захистом очей від інфекцій, а ще природною речовиною, що пом’якшує контакт поверхні ока з повікою.

В довгій перспективі стоншення слізної плівки і сухість ока можуть обумовити навіть кон'юнктивіт, проте і без цього в умовах централізованого опалення виникають такі симптоми, як свербіння, печіння і почервоніння в очах.

Синдром сухого ока: визначення і природа

По-науковому сухий кератокон’юнктивіт має більш популярну назву. І це синдром сухого ока, що вже вичерпно говорить про проблему. Цей синдром — стійка сукупність симптомів, яка розвивається при зневодненні, «висиханні» поверхні рогівки через те, що слізна плівка втратила свою стабільність і пересихає.

Слізна плівка виробляється слізними залозами. Щоразу при кліпанні слізна плівка оновлюється. Так підтримується її стабільна наявність на поверхні ока.

Синдром сухого ока може розвиватися як через дисфункцію самих залоз, коли сльози виробляється недостатньо, так і через надмірне випаровування сльози, коли вона вже на поверхні.

Сухе повітря в приміщенні, надмірне використання цифрових гаджетів особливо для людей, які використовують контактні лінзи, — це все фактори нестачі сльози в оці, хоч і виробляється її вдосталь.

Синдром сухого ока проявляється такими відчуттями: сухість, печіння, «пісок в очах», сльозотеча на вітрі чи морозі, почервоніння, затуманеність погляду.

Використання контактних лінз в умовах опалення

Централізоване опалення зовсім не є причиною відмовитися від контактних лінз взимку. Загалом, ці засоби добре сприймаються організмом в умовах різних температур і вологості повітря.

На відміну від окулярів для зору, лінзи взимку не запотівають, не чіпляються завушниками за шапку в мороз і чудово поєднуються з сонцезахисними окулярами в сонячний день.

Адаптація до контактних лінз взимку

М’які контактні лінзи, якщо вони використовуються вперше, потребують часу на адаптацію, щоб призвичаїтися до нових параметрів зору. Контактні лінзи має призначати тільки і тільки офтальмолог. До лінз лікар також рекомендує багатоцільовий розчин (для очищення і зберігання, якщо це не одноденні лінзи), а також зволожувальні краплі (для більшого комфорту).

Зазвичай на комфорт носіння лінз впливає наявність тієї самої слізної плівки. Вона служить природним середовищем, з яким контактує лінза, а не безпосередньо з поверхнею ока. Коли слізної плівки замало, розвивається дискомфорт. Коли дискомфорт посилюється, а проблема ігнорується, розвивається синдром сухого ока.

У контактних лінзах і без. Як вирішити проблеми з зором в опаленому приміщенні?

Перш за все, проблему можна спробувати не допустити. Для цього регулярно провітрюйте опалюване приміщення, а за можливості встановіть зволожувач повітря. Вдячні за це будуть не лише очі, а й організм в цілому.

Мінімізуйте використання електронних гаджетів. Вочевидь повністю відмовитися від них не вийде, тоді зберігайте безпечну дистанцію, частіше кліпайте та потурбуйтеся про нормальне освітлення в приміщенні.

І якщо користуєтеся контактними лінзами і якщо — ні, все одно помічним засобом для профілактики й усунення сухості в очах стануть зволожувальні краплі.

Зволожувальні краплі як ефективний засіб захисту очей

Серед зволожувальних крапель є навіть такі, що й називаються «штучна сльоза». Загалом, склад крапель для зволоження очей може бути найрізноманітнішим, а основна функція — єдина, створити чи відновити ту слізну плівку, нестача якої обумовлює виражений дискомфорт чи синдром сухого ока.

Як працюють зволожувальні краплі?

Зволожувальні краплі для очей — це перш за все продукт для користувачів контактними лінзами, тому що постійне використання лінз обумовлює сухість. Проте, коли сухість і дискомфорт виникають і без контактних лінз, зокрема, через пересушене повітря довкола, зволожувальні краплі теж стануть в нагоді.

Підбір зволожувальних крапель краще робити за порадою офтальмолога.

Вдало підібраний засіб при регулярному використанні призведе до такого ефекту:

  • усуне почервоніння, як наслідок запалення чи алергії,
  • стабілізує слізну плівку, перешкоджатиме її пересиханню,
  • змастить і зволожить поверхню ока, щоб попередити сухість в подальшому.

Вибір найкращих зволожувальних крапель для ваших очей

Важливо надавати перевагу краплям без консервантів у складі, тому що саме їх наявність може стати додатковим фактором сухості та побічних ефектів при регулярному застосуванні. Консерванти додають, щоб запобігти розвитку небажаної мікрофлори у речовинах, однак краще вибирати краплі з меншим терміном придатності, проте без консервантів.

Консерванти у складі зволожувальних крапель — погано. А що ж добре? Це коли сльозозамінник містить гіалуронову кислоту, адже саме цей компонент є основним у природній сльозі.

І ще один момент, на який важливо звернути увагу при виборі крапель, — це щоб вони були від надійного виробника, належної якості. Зокрема, надавайте перевагу краплям від тих же брендів, які випускають контактні лінзи, вони точно знаються на цьому продукті.

Ось трійка найменувань від світових виробників, які є на сайті Linza.ua:

  • Biotrue від Bausch+Lomb з натуральною полімерною гіалуроновою кислотою. Краплі заспокоюють і зволожують втомлені очі, діємо усувають сухість та попереджають дискомфорт.
  • Systane Aqua від Alcon не лише зволожують поверхню очей, а й регенерують структуру натуральної слізної плівки, чим забезпечують зоровий комфорт на тривалий час.
  • Сomfort Drops від Avizor рекомендовані при перебуванні в несприятливому довкіллі (та ж сухість повітря чи задимленність), а також при інтенсивному зоровому навантаженні. Тож, в умовах централізованого опалення це — те, що треба.

Піклуйтеся про зір в умовах зими і централізованого опалення

Опинившись з холоду в опалюваному приміщенні, ми насолоджуємося теплом і затишком. Перебуваючи в такому штучно створеному теплі тривалий час, схильні ігнорувати дискомфорт.

Ігнорувати почервоніння, печіння і свербіння в очах на тлі потужно працюючого опалення не треба. Тим паче, що нині існує широкий вибір зволожувальних крапель — і для тих, хто користується контактними лінзами, і для тих, хто в них потреби не має.

Користуватися зволожувальними краплями зазвичай рекомендують за необхідності: як відчуваєте дискомфорт, закрапуйте, в середньому це 4-6 закапувань на день.

Піклуйтеся про свій зір, а зручно і швидко придбати зволожувальні краплі можна онлайн. На Linza.ua ще й доставка швидка і безкоштовна!

Схожі статті

Більше новин