ua



Оптичний блог

#Сфера контактних лінз

Сферичний і асферичний дизайн контактних лінз

Сферичний і асферичний дизайн контактних лінз

Зміст

  1. ⏩ Сферичні контактні лінзи: коли застосовують  
  2. ⏩ Асферичні контактні лінзи: як вони відрізняються
  3. ⏩ Різниця в зорі: якість зору зі сферичними і асферичними лінзами
  4. ⏩ Вибір між сферичним і асферичним дизайном: поради для пацієнтів
  5. ⏩ Як вибрати найкращі контактні лінзи для вас

М’які контактні лінзи розрізняють за матеріалом, режимом носіння і заміни. Залежно від типу рефракції лікар призначає контактні лінзи з різним дизайном.

Якщо у вас астигматизм, потрібні торичні лінзи. Якщо пресбіопія — то мультифокальні. А от для корекції короткозорості і далекозорості використовують лінзи зі сферичним та асферичним дизайном. Які з них і коли може призначити офтальмолог? Давайте розбиратися.

Сферичні контактні лінзи: коли застосовують  

Сферичні контактні лінзи забезпечують якісну та стабільну корекцію при короткозорості та далекозорості. Якщо вам призначають сферику, то будьте певні, що ви отримаєте базову, основну корекцію. Лінза, як би не оберталася в оці, завжди забезпечуватиме однакову оптичну силу, зосереджена в центрі лінзи.

З цим пов’язана і така особливість сферичних контактних лінз, як слабша корекція периферичного зору. Адже заявлена оптична сила зосереджена там, де кришталик. При початкових ступенях короткозорості і далекозорості цього може бути цілком достатньо, щоб мати виражений комфорт.

Ще лінзи зі сферичним дизайном добре себе проявляють у світлий час доби, а от у темряві можуть виникати так звані аберації. Це ореоли, відблиски, спотворення зору при погляді на джерела світла тощо. Тому сферичні лінзи можуть бути призначені людям, що потребують корекції протягом денної активності, а ввечері, наприклад, переходять на окуляри.

Візуально контактні лінзи зі сферичним дизайном мають вигляд напівсфери з однаковим радіусом кривизни повсюди. Що з більшою оптичною силою є сферична лінза, то більшою є її товщина. 

Асферичні контактні лінзи: як вони відрізняються

Асферичні контактні лінзи — це інновація, покликана стати альтернативою сферичним, а значить, її задумували та реалізували з урахуванням названих вище слабких сторін.

Першочергова відмінність асферичних лінз від сферичних — це форма і товщина. Візуально вони нагадують еліпс. Більш вигадливий дизайн обумовлює плавне розподілення оптичної сили від центральної частини до країв. На додачу, оптичні властивості виробу поліпшує наявність кількох осей обертання.

Чи то у вас виражена міопія чи гіперметропія, чи то початкові ступені відхилень, однак асферична контактна корекція забезпечить належний результат. Без спотворень, аберацій та ореолів. А ще ці лінзи помітно тонкіші за сферичні, що по відчуттях краще сприймається оком.

Різниця в зорі: якість зору зі сферичними і асферичними лінзами

Якщо ви тільки починаєте користуватися контактними лінзами, то сферичну чи асферичну корекцію вам має призначати офтальмолог із урахуванням індивідуальних параметрів. Водночас контактні лінзи потребують певної адаптації та безпосередньо в кабінеті лікаря навряд можна скласти об’єктивне враження, підходить вам той чи інший продукт або ні.

Цілком імовірно, що якість зору з новою корекцією ви оціните поступово. І якщо призначені лінзи викликають незручності навіть опісля кількох тижнів звикання до них (а деякі недоліки помітні одразу й навряд чи минуть), то лікар має переглянути свої рекомендації.

Правильно підібрані контактні лінзи — чи то сферичні, чи то асферичні — мають забезпечувати належну якість зору. Водночас особливості асферичного дизайну завжди обумовлюють кращу чіткість і контрастність зору. Так само, завжди сферичні лінзи поступатимуться асферичним у питанні периферичного зору. Це знов-таки обумовлено самим дизайном і розподіленням оптичної сили по поверхні. І якщо у сферичних лінзах ви стикаєтеся з відблисками і ореолами від джерел світла у темний час доби, то запитайте офтальмолога про доречність призначення аналогів із асферичним дизайном, бо подібних проблем вони точно будуть позбавлені.

Вибір між сферичним і асферичним дизайном: поради для пацієнтів

На перший погляд, може здатися, що між сферичними і асферичними лінзами завжди потрібно обирати саме асферичні. Проте не забуваємо, що сферичні лінзи позиціонуються на ринку як базова корекція з притаманною їй стабільністю. При невеликих ступенях міопії та гіперметропії сферичні контактні лінзи цілком комфортні і з огляду на товщину, і з урахуванням недоліків периферичного зору. А перевага їх у порівнянні з асферичними — це менша вартість, обумовлена простотою дизайну і виготовлення.

Оскільки сферичні лінзи простіші за дизайном, то і звикання до них відбувається швидше. Ще довший період адаптації до асферичних лінз із високим показником оптичної сили. І разом із тим неодноразово відзначено, що варто лише адаптації минути, як очевидним стає комфорт повсякденного використання.

Як вибрати найкращі контактні лінзи для вас

Надаючи перевагу контактним лінзам зі сферичним чи асферичним дизайном, неодмінно дослухайтеся до порад офтальмолога. Підбір контактних лінз — це завжди індивідуальний процес, де важливо враховувати багато змінних. Параметри, вказані у рецепті, дизайн лінзи і матеріал, з якого вона виготовлена, а ще режим заміни, показники вологомісткості та киснепроникності — це все має значення, тому довіряйте професіоналам і своїм персональним відчуттям.

За покупкою контактних лінз зі сферичним чи асферичним дизайном для корекції міопії та гіперметропії запрошуємо до каталогу на нашому сайті. Також можлива професійна консультація по представлених продуктах.

Схожі статті

Більше новин