uaОптичний блог

#глибина різкості

Як вибрати дитячі сонцезахисні окуляри?

Як вибрати дитячі сонцезахисні окуляри? - linza.com.ua

Турбота про здоров'я дитини — першочерговий пріоритет усіх батьків. Чутливі дитячі очі потребують особливого захисту та піклування. Вплив ультрафіолетового випромінювання та інших потенційних загроз може заподіювати очам непоправну шкоду. Найефективнішим засобом захистити очі дитини від негативних впливів являються сонцезахисні окуляри. Крім того, що окуляри — це захисний аксессуар, це ще й чудовий засіб для самовираження та формування індивідуального стилю дитини.

Як ультрафіолет впливає на дитячий зір?

Очі дитини більш чутливі до ультрафіолетового випромінювання, оскільки їх кришталики майже прозорі, на відміну від дорослої людини, що призводить до більшого пропускання кришталиком УФ-променів. У діток віком до 10 років 75% шкідливого сонячного випромінювання потрапляє прямо на сітківку, що може спровокувати захворювання очей та опіки. 

Довготривалий вплив ультрафіолету на очі дитини може спричинити пошкодження поверхні очей, сприяти розвитку катаракти та макулярної дегенерації (пошкодження центральної частини сітківки, відповідальної за гостроту зору).

Щоб мінімізувати можливі ризики для здоров’я зору дитини, важливо підібрати якісні сонцезахисні окуляри, з відповідними фільтрами, що блокують ультрафіолет, а також стежити, щоб малеча не знімала окуляри під час довготривалого перебування на сонці.

Ось ще декілька фактів, які можуть переконати вас у необхідності дитячих сонцезахисних окулярів:

  1. всього 20 хвилин перебування під відкритим сонцем без захисних окулярів прирівнюються до години перегляду телевізора/комп'ютера/смартфону;
  2. регулярний вплив випромінювання на очі спричиняє поступове руйнування сітківки та помутніння кришталика;
  3. сонячне випромінювання руйнує фоторецептори ока (палички та колбочки);
  4. сонцезахисні окуляри мінімізують навантаження на очні м'язи та ймовірність розвитку алергій.       

З якого віку дітям можна носити сонцезахисні окуляри

Чим раніше - тим краще! Очі немовлят особливо чутливі до UV-променів, тому оптимально починати використання сонцезахисних окулярів з 6 місяців. У цьому віці дітки починають проводити більше часу на вулиці, і їхні очі стають більш відкритими для впливу ультрафіолетових променів. Також, у такому ранньому віці дитина може сприймати окуляри як іграшку — знімати їх, ламати або просто бавитися. Тому, важливо обирати максимально безпечні моделі окулярів з полікарбонату. Уже до 3-4 рочків малюк звикне до носіння окулярів та сприйматиме їх як не необхідність. Для максимізації захисного ефекту, окуляри варто носити разом з головним убором.

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри для дитини

Якісні дитячі сонцезахисні окуляри повинні відповідати певним критеріям, що забезпечують захист та безпеку для очей дитини: 

  1. 100% UV-захист: перш за все, переконайтеся, що обрані окуляри забезпечують 100% захист від ультрафіолетового випромінювання. Це головний критерій, який гарантує захист очей дитини від шкідливих UVA і UVB променів. Найкращим вибором будуть окуляри з маркуванням UV400, що означає 100% захист від усього спектру ультрафіолетового випромінювання.
  2. Матеріал лінз: полікарбонатні лінзи вважаються найкращим варіантом для дитячих окулярів, оскільки вони дуже стійкі до ударів та легкі. Також, торкаючись теми лінз, фахівці рекомендують вибирати дитячі окуляри з сірими, зеленими, коричневими лінзами. Варто пам'ятати, що захисні можливості окулярів визначаються не ступенем затемнення лінз, а якістю їх покриття.
  3. Якість оправи: оправа повинна бути міцною, еластичною та безпечною для дитини. Оптимальний варіант - окуляри з полімерних матеріалів, які не розбиваються при падінні. Дужки оправи обов'язково мають бути гнучкими і широкими, бажано з силіконовими або гумовими вставками. Носоупори окулярів мають бути м'якими та надійно фіксуватися на переніссі. Щоб вдало підібрати розмір, перед покупкою окуляри потрібно обов'язково поміряти.

Захисні характеристики окулярів, безперечно, важливі, проте не головні. Щоб дитина із задоволенням носила окуляри, їй в першу чергу має подобатись їх вигляд. До вибору доступні моделі різних кольорів, форм, з різними принтами та візерунками. Дозвольте своїй дитині самій вибрати окуляри, які їй сподобаються, а вже потім оцінюйте їх з точки зору функціональності.

Окрім неймовірної різноманітності стандартних сонцезахисних окулярів, для малюків з проблемами зору можна вибрати сонцезахисні окуляри з фотохромними або тонованими лінзами. Вони поєднують функції корекції зору та захисту. Перед покупкою таких окулярів варто проконсультуватися з лікарем-офтальмологом, який допоможе визначити точні параметри потрібних лінз.

Виробники дитячих сонцезахисних окулярів

У нашому онлайн-магазині представлено широкий вибір сонцезахисних окулярів для малечі: перевіреної якості, з надійних матеріалів.

Доступні дитячі сонцезахисні окуляри від провідних світових брендів, серед яких: Ray-Ban, Polaroid, Carrera, Guess. Обирайте яскраві, стильні і якісні, та замовляйте з безкоштовною доставкою.

Схожі статті

Більше новин