Зміст
Cучасна людина не може уявити своє життя без електронних гаджетів. За допомогою ноутбука, комп'ютера або телефону, сьогодні можна працювати, навчатися, шопитися, спілкуватися з друзями та близькими. Це, безумовно, зручно, але за диджиталізацію всіх аспектів людського життя багатьом доводиться розплачуватись здоров'ям очей. Через багатогодинне і регулярного використання гаджетів, на очі припадає величезне навантаження. Мабуть, кожен колись помічав на своєму оці сильне почервоніння, помітну судинну сітку або навіть синець (судину, що лопнула). Як правильно діяти в таких випадках — розповідаємо далі у статті.
В оці лопнула судина — наскільки це небезпечно
Багато хто, помітивши почервоніння очей або навіть судину, що лопнула, не надають цьому значення, списуючи все на елементарну втому. Крововилив в оці виглядає неприємно, але найчастіше не викликає болю або дискомфорту. Але чи є це явище дійсно нешкідливим?
У склері (зовнішній оболонці очного яблука) є безліч дрібних судин, стінки яких дуже тонкі. При тривалому впливі негативних факторів структура цих судин порушується, вони лопаються, через що кров потрапляє в кон'юнктиву і утворює помітну пляму. Навіть якщо ви нічого при цьому не відчуваєте, звернутися до офтальмолога все одно треба. Лікар зможе визначити серйозність та причину вашої проблеми, призначити лікування. Терміново попрямувати на прийом до фахівця потрібно, якщо:
- ви отримали травму голови (сильно вдарилися), через що лопнула судина в оці. При особливо серйозних травмах може знадобитися стаціонарне лікування;
- крововиливи в очах з'являються регулярно, без будь-яких причин. Постійне лопання судин може бути симптомом досить серйозних захворювань;
- часті крововиливи в оці — не єдина ваша проблема. Вас також непокоїть кровоточивість ясен, підвищена схильність шкіри до утворення синців тощо.
Сама по собі судина, що лопнула, як одноразове явище, в більшості випадків не несе небезпеки. Але якщо для вас це регулярне явище, яке до того ж супроводжується іншими симптомами — краще якнайшвидше зверніться до лікаря. Обстеження у офтальмолога ніколи не буває зайвим!
Лопнула судина в оці у дитини
Судина може лопатися як у дорослих, так і у дітей різного віку. За статистикою, крововиливи в оці трапляються у 20% новонароджених. Це може серйозно налякати батьків, але панікувати не варто, нічого критичного у цьому явищі немає. Як правило, крововилив проходить самостійно через 1-3 тижні. Найчастіше судина в оці у дитини лопається через крихкість судин, потрапляння сторонніх предметів в око, гучний плач та вірусні інфекції (грип та ГРВІ).
Рекомендується підтримувати належний рівень зволоження очей за допомогою крапель, робити ванночки для промивання, уникати зорового навантаження і наповнити раціон дитини корисними вітамінами та мікроелементами.
Чому тріснула судина в оці
Капіляр ніколи не лопається просто так, тому якщо у вас в оці лопнув капіляр, причина завжди більш або менш серйозна.
- Підвищена ламкість судин. Для багатьох ламкість капілярів є фізіологічною особливістю організму. Вона проявляється у вигляді точкових крововиливів на шкірі обличчя та тіла, в очах.
- Механічні травми ока чи голови. Судину, що лопнула, можна помітити після сильного удару головою або падіння. Через ризик серйозних травм, у таких випадках рекомендується відразу звертатися до лікаря.
- Зорова перенапруга. Інтенсивне і регулярне навантаження на очі призводить до їх перенапруги, і як результат — до капілярів, що лопаються. Ця проблема особливо актуальна для офісних працівників та просто тих, хто проводить багато часу за комп'ютером, ноутбуком, смартфоном.
- Застуда та інші вірусні інфекції. Головний симптом ГРВІ — сильний кашель. Саме через напади кашлю можуть лопатися судини в очах.
- Підвищений внутрішньочерепний тиск. Цей розлад негативно впливає на тонус судинних стінок, тому одним із симптомів можуть бути часті крововиливи в очах.
- Кон'юнктивіт, вірусні та алергічні запалення ока. При захворюваннях ока вірусного характеру, стінки судин стоншуються, через що їх легко пошкодити.
- Дефіцит вітамінів та важливих мікроелементів. Через нестачу вітамінів С або Р стінки судин сильно слабшають і лопаються. У такому разі варто звернутися до лікаря, щоб з його допомогою підкоригувати свій раціон.
Лопнув капіляр в оці як прибрати почервоніння
Судина, що лопнула і утворила крововилив в око, виглядає відразливо. Таке хочеться відразу усунути чи приховати, особливо, якщо найближчим часом планується якийсь важливий захід. Але, на жаль, усунути крововив нежливо — він сам поступово пройде протягом 7-14 днів. Але лікар може порадити зволожуючі краплі, які прискорять процес загоєння судини.
Виявивши, що в оці лопнув капіляр, потрібно знати, як правильно реагувати, що можна і не можна робити.
Що робити якщо лопнув капіляр в оці:
- Відвідати лікаря.
- Пройти комплексне обстеження та надалі слідувати всім рекомендаціям лікаря.
- Використовувати окуляри для захисту (сонцезахисні та комп'ютерні), щоб мінімізувати навантаження на очі.
- Наповнити свій раціон вітамінами, стабілізувати режим сну.
У жодному разі не варто:
- Намагатися усунути кровопотік за допомогою будь-яких препаратів, займатися самолікуванням, закапувати краплі, не за призначенням лікаря.
- Терти очі, навіть якщо є відчуття свербіння — краще відразу піти до офтальмолога. Торкання до очей пальцями лише посилить проблему.
Почервоніння при синдромі сухого ока (ССО)
Одним із факторів, які можуть спровокувати лопання судин у оці та їх почервоніння, є синдром сухого ока (ССГ). Цей синдром — одне з найбільш поширених очних захворювань, симптоми якого:
- почервоніння очей, помітна судинна сітка;
- біль, печіння в очах;
- сильне відчуття сухості та свербіння в очах;
- світлобоязнь та нечіткий зір;
- відчуття стороннього тіла в оці.
При сильно запущеному синдромі також можуть лопатися капіляри ока. До розвитку цього захворювання можуть призводити такі фактори:
- надмірне зорове навантаження (постійна робота за комп'ютером, ноутбуком);
- носіння контактних лінз;
- поганий температурно-вологісний режим приміщення (сухе повітря);
- прийом певних ліків: антигістамінних та гормональних препаратів, антидепресантів;
- наявність системних захворювань організму, загальний поганий стан організму.
Помітивши перші симптоми синдрому сухого ока, радимо відразу звернутися до офтальмолога. Може здатися, що це відносно безпечне захворювання, але ССО на запущених стадіях може завдавати сильного дискомфорту, погіршувати зір, призводити до розвитку інших офтальмологічних проблем.
Лопнув сосуд в оці краплі
Вирішення проблеми з почервонінням очей та лопанням судин залежить від її причини. Тобто щоб зрозуміти як зняти крововилив в оці, треба спершу з’ясувати причину його появи. Насамперед варто пройти обстеження, проконсультуватися зі спеціалістами, які призначать потрібне лікування. Якщо у вас не виявиться ні офтальмологічних, ні вірусних, ні системних захворювань організму, лікар призначить засоби для покращення загального стану очей. Це перш за все краплі. Краплі для очей бувають різного призначення, а саме:
- проти сухості (зволожуючі);
- проти втоми очей;
- протизапальні;
- для профілактики алергії;
- для лікування інфекційних захворювань;
- для зниження внутрішньоочного тиску.
У сучасних реаліях зволожуючі краплі очей повинні бути у кожного. Це найефективніший засіб для усунення сухості та втоми очей, з чим більшість стикається регулярно. Достатньо провести 3-4 години провести «в телефоні» або за комп'ютером, щоб відчути дискомфорт. Саме для таких випадків і варто мати краплі під рукою.
Варто зазначити, що краплі від крововиливу в око вважаються засобом медичного призначення, а отже користуватися ними рекомендовано тільки за призначенням офтальмолога.
Судина, що лопнула в оці, може бути як невинним разовим явищем, так і симптомом системних захворювань організму. Найкраще, що ви можете зробити, зіткнувшись з такою проблемою — звернеться до офтальмолога. Навіть якщо у вас немає жодних очних захворювань, ви зможете отримати корисні лікарські рекомендації про те, як покращити загальний стан очей та зору.
Купити зволожуючі краплі від світових виробників можна на нашому сайті. Також ви можете звернутися до наших фахівців для консультації або у разі виникнення питань.