ua



Оптичний блог

#глибина різкості

Як привчити дитину до окулярів

Як привчити дитину до окулярів - linza.com.ua

У проблем із зором, на жаль, немає вікових обмежень. З різними дефектами рефракції все частіше доводиться стикатися дітям. Фахівці вважають, що 8-9 років — це найоптимальніший вік для початку носіння контактних лінз. Це обумовлено можливістю дитини самостійно доглядати, знімати та одягати лінзи. У зв'язку з цим, діткам з вадами зору частіше за все прописують окуляри. Дитячі окуляри не вимагають ніякого догляду, але щоб звикнути до них дитині може знадобитися якийсь час. Як полегшити й прискорити процес адаптації? Практичними порадами для батьків ділимося далі в статті.

Позитивний приклад як спосіб позбутися від сором'язливості

Головна причина, по якій ваш малюк може противитися носінню окулярів — це сором'язливість. Бачачи, що більшість ровесників в садку, в школі, в секції або просто на вулиці не носять окуляри, діти починають комплексувати. Щоб позбавити дитину від незручності та комплексів під час носіння окулярів, варто дати йому позитивний приклад, з яким він зможе себе асоціювати. Якщо ви самі не носите окуляри, приведіть в приклад когось із родичів, на вулиці звертайте увагу дитини на людей в окулярах і відзначайте те, як добре вони виглядають. Ще один відмінний варіант — відшукати персонажів в окулярах в улюблених мультиках, фільмах чи іграх дитини.

Акцент на перевагах і ніяких залякувань

Дитині необхідно донести важливість носіння окулярів і розповісти про всі їх переваги. Уникайте складних медичних формулювань і незрозумілих термінів, а поясніть все простими словами. Наведіть конкретні приклади того, чому носити окуляри це добре:

  • в них можна дивитися улюблені мультики по телевізору, лежачи в ліжку або на дивані;
  • в школі буде необов'язково сидіти на першій парті;
  • в них можна чітко бачити все на будь-яких відстанях;

Ні в якому разі не варто лякати дитини, говорячи фрази на кшталт: «не будеш носити окуляри, через пару років осліпнеш!» і т.д. Ставка на страх дитини — це завжди програшна тактика, яка до того ж шкодить психіці. Окуляри для дитини повинні сприйматися як щось необхідне і корисне, а не як покарання.

Оправа — самостійний вибір дитини

Не варто забувати, що окуляри — це не лише засіб для корекції зору, а ще і стильний аксесуар. Світові виробники оптики дбають не тільки про імідж дорослих, а й про імідж найменших користувачів, пропонуючи дитячі окуляри в великому асортименті. Оправа для дитини може бути будь-якої форми, будь-якого стилю і кольору, з яскравим принтом або візерунком. Щоб вашому малюкові хотілося носити окуляри, дозвольте йому самостійно вибрати оправу. Позаяк окуляри носити не вам, а дитині — його думка у виборі має бути пріоритетною.

Так похвалі, ні покаранням

Завжди акцентуйте на тому, що дитина робить правильно. Коли ваш син або донька ходить без окулярів, не хоче їх одягати, вередує — не поспішайте сварити чи карати дитину, адже це цілком нормально в процесі адаптації. Домовляйтеся з дитям мирним шляхом, і всіляко заохочуйте носіння окулярів. Запропонуйте домовленість, що якщо він або вона проносить окуляри цілий тиждень, ви підете в парк розваг, в кіно або в будь-яке інше місце, яке любить відвідувати ваша малеча. Таким чином буде розвиватися свідоме і підсвідоме прагнення носити окуляри.

Ніяких радикальних обмежень

Дізнавшись про наявність офтальмологічних проблем у своєї дитини, багато батьків впадають у крайнощі й відразу створюють заборони: ніякого комп'ютера, телефону, планшета і т.д. Частково в цьому є сенс, адже довге і безперервне сидіння за екранами гаджетів дійсно шкодить очам, але суворі заборони зайві. До того ж перебуваючи в умовах постійних обмежень, дитина буде відчувати психологічний дискомфорт. Поясніть дитині правила безпечного користування гаджетами: потрібно дотримуватися дистанції від екрана/монітора, завжди надягати окуляри, не проводити за телефоном або комп'ютером більше допустимого часу. Дитина повинна сама усвідомлювати важливість турботи про своїх очах і зір, а не просто бояться покарання від батьків.

Особистий приклад для своєї дитини

Діти з раннього віку намагаються у всьому наслідувати своїх батьків, тому немає кращого способу прищепити своєму чаду прагнення до турботи про очі, ніж показати власний приклад. На прийомі в офтальмолога з дитиною теж завжди перевіряйте зір, теж дотримуйтесь всіх рекомендацій, які наказує лікар. Пам'ятайте, що перевіряти зір варто не рідше одного разу на рік.

Дитячі оправи для окулярів

Сучасні діти можуть вибирати оправи з величезного асортименту моделей від світових брендів-виробників оптики, серед яких: Ray-Ban, Carrera, Casta, Polaroid, Guess. Доступні різні типи оправ, які можна підбирати за формою особи, найпопулярніші серед них: круглі, закруглені, квадратні, прямокутні, нестандартні. Чим дитячі оправи особливо відрізняються від дорослих, так це палітрою кольорів, адже дітям частіше подобаються яскраві та помітні відтінки. Є моделі в червоному, синьому, рожевому, жовтому, чорному, сірому кольорах, а також з різними принтами й візерунками.

Рекомендації по вибору оправи для дитини:

  • уважно вибирайте розмір оправи, адже саме від розміру залежить зручність окулярів у носінні. Перед покупкою міряйте оправу, стежте за тим, щоб вона добре фіксувалися на обличчі, не залишаючи слідів пережимания і тертя на шкірі;
  • краще за все вибирати оправи з носоупорами, що регулюються. Так ви зможете міняти їх положення і розмір, коли дитина буде рости;
  • на обличчі верхня лінія оправи повинна бути рівною. Навіть найменший перекіс свідчить про те, що обрана модель не підходять вашій дитині.

Схожі статті

Більше новин