ua



Оптичний блог

#глибина різкості

Контактні лінзи при далекозорості

Контактні лінзи при далекозорості - linza.com.ua

Контактні лінзи — невід'ємний атрибут в арсеналі більшості людей з вадами зору. Це зручний і надійний спосіб корекції зору, який має чимало переваг у порівнянні з окулярами. Відмінний зір з необмеженим колом огляду, комфортне носіння при будь-яких погодних умовах, можливість зміни кольору очей, ідеальний варіант при великій різниці діоптрій — це головні переваги, які можуть схилити на користь контактних лінз. Крім того, багато хто вважає, що окуляри їм просто не пасують. Крім особистих переваг, багато в виборі між окулярами і лінзами залежить від специфіки проблем із зором. У цій статті ми поділимося важливими порадами про використання контактних лінз при далекозорості.

Що вибрати при далекозорості: окуляри або лінзи

Для початку розберемося, в чому полягає порушення зору при далекозорості (гіперметропії). Люди з далекозорістю нормально бачать вдалину, але не можуть чітко розглянути близько розташовані предмети. Знижена гострота зору поблизу викликана порушенням рефракції ока, при якому світлові промені фокусуються не на сітківці, а в площині за нею. Причиною гиперметропии також може бути недостатній розмір очного яблука.

Далекозорість завдає чимало дискомфорту і обмежує при виконанні простих щоденних справ. Але ця проблема легко вирішується, адже коригувати такий дефект зору можна за допомогою окулярів або лінз. Виникає логічне запитання: так що ж все-таки краще вибрати при гіперметропії — окуляри чи лінзи? Неможливо дати однозначну відповідь, адже при виборі важливо враховувати відразу кілька аспектів:

  • Вік. Маленьким дітям з далекозорістю у віці до 8 років краще і простіше користуватися окулярами. У дітей можуть виникати проблеми з одяганням/зняттям лінз, і в цілому користуватися контактними лінзами складніше. Вже після 8-9 років дитину простіше навчити правильно користуватися лінзами і доглядати за ними. Крім того, діти в більш свідомому віці часто соромляться носити окуляри, так що засоби контактної корекції зору стануть чудовою альтернативою. Для дорослих як таких обмежень немає — вибирати між окулярами і лінзами можна самостійно.
  • Ступінь далекозорості. Якщо у вас високий ступінь гіперметропії, краще зробити вибір на користь контактних лінз. Окуляри з великими діоптріями досить масивні і важкі. Вони викликають дискомфорт в носінні, часто провокують головний біль, підвищену стомлюваність, біль/різі в очах.
  • Спосіб життя. Потрібно вибирати оптику, яка вдало вписується в ваш спосіб життя. Якщо ви активна людина, проводите багато часу в русі — вам буде зручніше в контактних лінзах. Для водіння найкраще підбирати асферичні контактні лінзи, які усувають спотворення і нейтралізують відблиски.

Як підібрати лінзи при далекозорості

Якщо для корекції далекозорості ви вирішили використовувати контактні лінзи, при підборі лінз потрібно враховувати наступні параметри:

  • Діоптрійність (кількість діоптрій).
  • Діаметр.
  • Базову кривизну.
  • Режим заміни.
  • Товщину (по центру).

Гіперметропія коригується за допомогою контактних лінз з позитивною оптичною силою. Дітям з гиперметропією не виписують лінзи, які в повній мірі компенсують дефект рефракції. Це пов'язано зі стимуляцією роботи очних м'язів — оптична сила лінз повинна бути менше необхідного числа діоптрій.

При далекозорості у дорослих, варто підбирати контактні лінзи, які повністю компенсують відхилення рефракції. Якщо у вас гіперметропія на початковій стадії, корекція вам швидше за все не потрібна. Якщо у вас діагностована гіперметропія середнього ступеня, вам буде комфортніше в окулярах. Їх можна з легкістю одягнути/зняти при потребі — під час читання, роботи за ноутбуком і тд. При високому ступені дефекту, потрібне постійне носіння контактних лінз або окулярів.

Для індивідуального підбору лінз з урахуванням ступеня прогресування далекозорості і наявності супутніх захворювань очей, варто звернутися до офтальмолога.

Які є лінзи для корекції далекозорості

Для сучасної людини, дефект зору будь-якої специфіки і ступеня тяжкості не є проблемою, адже є безліч засобів для корекції далекозорості. Асортимент контактних лінз дуже різноманітний. Доступні лінзи від різних світових виробників, різних видів, режимів заміни і тд.

Можна придбати контактні лінзи від Alcon, Bausch & Lomb, Johnson & Johnson, Menicon, CooperVision та інших.

Залежно від матеріалу виготовлення, лінзи діляться на м'які (МКЛ) і жорсткі. Офтальмологи рекомендують вибирати саме МКЛ, адже вони набагато комфортніші в носінні та очі адаптуються до них швидше. М'які контактні лінзи діляться на кілька видів по режиму носіння:

  • Одноденні. Такі лінзи одягаються зранку і викидаються перед сном, на наступний ранок одягається нова пара лінз. Це варіант для найактивніших користувачів, які багато часу проводять в роз'їздах, відрядженнях, на тренуваннях і тд. Одноденки не вимагають додаткового догляду, не провокують алергію і подразнення очей.
  • Двотижневі. Лінзи, які носяться 14 днів, іноді з пролонгацією. Це досить популярний вид контактних лінз, який має багато переваг. Два тижні — це оптимальний термін, адже не потрібна занадто часта заміна лінз, при цьому на їх поверхні не встигають накопичуватися білкові відкладення. Доглядати за такими лінзами можна користуючись універсальним розчином.
  • Місячні. Найпопулярніший вид МКЛ. Одна пара носиться на протязі 30 днів, потім потрібна нова пара лінз. За місяць на лінзах не накопичуються білкові відкладення, так що додаткове очищення ферментними засобами не потрібно. У лінійці контактних лінз такого режиму заміни доступний найрізноманітніший асортимент.
  • Квартальні. Носяться три місяці, вважаються проміжним варіантом між місячними і стандартними (піврічними) лінзами. Квартальним лінзам потрібен додатковий догляд: багатофункціональні розчини, ферментні таблетки, також вам можуть знадобитися краплі для зволоження очей.
  • Традиційні. Термін носіння таких лінз варіюється від 6 до 9 місяців. Традиційні лінзи, вони ж класичні, вимагають дуже ретельного і регулярного догляду із застосуванням додаткових коштів: розчинів, таблеток, крапель.

Контактні лінзи — це практичний і ефективний засіб для корекції далекозорості, який дозволить тимчасово компенсувати дефект зору і вільно займатися щоденними справами. Сучасні виробники офтальмологічної оптики пропонують величезний асортимент контактних лінз. Різні види, матеріали, оптична сила, режими заміни і носіння — можна підібрати лінзи за індивідуальними параметрами, визначити які вам допоможе офтальмолог. На Linza.ua можна придбати будь-які контактні лінзи для далекозорості від Alcon, Bausch & Lomb, Johnson & Johnson, Menicon, CooperVision і інших брендів. Безкоштовна доставка, приємні ціни, акції та постійні знижки гарантовані!

Схожі статті

Більше новин