ua



Оптичний блог

#Сфера контактних лінз

Як вибрати лінзи при короткозорості?

Як вибрати лінзи при короткозорості?

Зміст

  1. ⏩ Що таке короткозорість?
  2. ⏩ Які лінзи використовують для корекції короткозорості
  3. ⏩ Режими заміни контактних лінз
  4. ⏩ Які лінзи застосовують при короткозорості: показання та протипоказання
  5. ⏩ Які лінзи потрібні для короткозорості: вікові обмеження
  6. ⏩ Як правильно підібрати лінзи при короткозорості

Короткозорість, або як її ще називають міопія — це один з найпоширеніших дефектів зору в сучасному світі. Все більше і більше людей чують цей діагноз у кабінеті лікаря-офтальмолога. З розвитком технологій та збільшенням часу, який щоденно проводиться перед моніторами гаджетів, зорова система людей різних вікових категорій стає більш схильною до розвитку короткозорості. Це вкрай негативна тенденція, але втішає одне: сьогодні міопія легко коригується за допомогою спеціальних засобів.

Одним із найефективніших засобів корекції є контактні лінзи для короткозорості. Але як правильно їх вибрати, щоб забезпечити комфорт та здоров'я очей? Які лінзи застосовують для корекції зору при короткозорості? У цій статті ми детально розглянемо всі аспекти вибору лінз при короткозорості та поділимося практичними порадами. 

Що таке короткозорість?

Короткозорість — це рефракційний дефект зору, при якому людина чітко бачить лише предмети, розташовані близько, а от віддалені об'єкти виглядають розмитими або ж їх взагалі неможливо розгледіти. Це відбувається через те, що зображення фокусується перед сітківкою ока, а не прямо на ній. Причин для розвитку міопії є багато і всі вони мають різний характер. Основні: 

  1. генетична схильність;
  2. постійне надмірне навантаження на очі;
  3. слабкість очних м'язів;
  4. певні аспекти способу життя.

Що таке короткозорість

Які лінзи використовують для корекції короткозорості

Для корекції короткозорості використовуються контактні лінзи з від’ємною оптичною силою (мінусові діоптрії), здебільшого їх називають просто — контактні лінзи при міопії. Вони розсіюють світлові промені таким чином, що зображення фокусується прямо на сітківці, як це і повинно відбуватися у нормі. 

Існують різні типи лінз для корекції міопії:

  1. М'які контактні лінзи. Виготовлені з гідрогелевих або силікон-гідрогелевих матеріалів, вони добре пропускають кисень і забезпечують комфортне носіння. Найсучасніший і найпопулярніший серед користувачів варіант.
  2. Жорсткі газопроникні лінзи. Забезпечують високу чіткість зору, особливо при високих ступенях міопії, але вимагають довгої адаптації. Сьогодні офтальмологи вкрай рідко призначають лінзи такого типу.
  3. Одноденні лінзи. Підходять для тих, хто цінує зручність і не хоче займатися доглядом за лінзами. Це найгігієнічніший тип лінз, адже кожна пара одноденних лінз одягається прямо з блістера і викидається цього ж дня.
  4. Багаторазові лінзи. Мають триваліший термін використання, але потребують регулярного очищення і зберігання в спеціальних розчинах.

контактні лінзи при міопії

Режими заміни контактних лінз

Контактні лінзи класифікуються по цілій низці характеристик, проте головна з них — це режим заміни. Ця характеристика вказує на те, як довго можна носити одну пару лінз і через який проміжок часу її потрібно замінити.

Вибір режиму заміни контактних лінз залежить від способу життя та індивідуальних потреб користувача. За режимом заміни є наступні типи лінз:

  1. Одноденні лінзи одягаються вранці та викидаються ввечері цього ж дня. При носінні одноденок ризик інфекцій та алергічних реакцій — мінімальний.
  2. Двотижневі та місячні лінзи потребують щоденного очищення та зберігання в розчині. Догляд за такими лінзами більш клопіткий, зате їх носіння обходиться дешевше, ніж носіння одноденок.
  3. Лінзи пролонгованого носіння можна носити без зняття протягом декількох днів або навіть тижнів. Підходять для людей з напруженим графіком, але потребують ретельного контролю з боку офтальмолога.

Які лінзи потрібні для короткозорості

Які лінзи застосовують при короткозорості: показання та протипоказання

Альтернативою контактним лінзам при короткозорості є ніщо інше як окуляри. Це свого роду класика, окуляри — варіант корекції зору перевірений часом. Вибір між контактними лінзами та окулярами робиться на власний розсуд, але обов’язково з урахуванням рекомендації офтальмолога.

Показання для носіння контактних лінз при міопії:

  1. Бажання отримати більш природний зір без обмежень, які створюють окуляри.
  2. Активний спосіб життя, заняття спортом. 
  3. Психологічний дискомфорт через носіння окулярів. Наприклад, діти та підлітки часто через це комплексують.

Протипоказання для носіння лінз:

  1. Запальні захворювання очей (кон'юнктивіт, кератит).
  2. Синдром сухого ока в тяжкій формі.
  3. Алергічні реакції на матеріали лінз або розчини для їх зберігання.
  4. Деякі системні захворювання (діабет в стадії декомпенсації, туберкульоз).

Перед початком використання контактних лінз необхідно пройти огляд у офтальмолога.

Які лінзи потрібні для короткозорості: вікові обмеження

Контактні лінзи можуть використовуватися людьми різних вікових категорій, але існують певні рекомендації з обмеження носіння лінз за віком.

  1. Діти та підлітки. Можуть носити контактні лінзи з 8-10 років за умови відповідальності та здатності дотримуватися правил догляду за лінзами.
  2. Дорослі. Без обмежень, якщо немає медичних протипоказань.
  3. Літні люди. Потрібно враховувати можливі вікові зміни, такі як зниження секреції сльози, що в свою чергу впливає на комфорт при носінні лінз.

У кожному з вищезазначених випадків рішення про використання контактних лінз, знову ж таки, повинно прийматися спільно з лікарем.

к правильно підібрати лінзи при короткозорості

Як правильно підібрати лінзи при короткозорості

Якщо ви вирішили використовувати для корекції міопії саме контактні лінзи, ділимося покроковою інструкцією з їх правильного підбору.

  1. Передусім перевірка зору та консультація з офтальмологом. Мається на увазі проведення повного обстеження зорової системи, визначення ступеня міопії та стану очей.
  2. Вибір типу контактних лінз, отримання рецепта. З урахуванням аспектів вашого способу життя, рекомендацій лікаря та індивідуальних особливостей.
  3. Пробне носіння. Деякі офтальмологічні центри та магазини оптики пропонують пробні лінзи для оцінки комфорту та якості зору прямо на місці.
  4. Навчання догляду (первинна консультація користувача лінз). Лікар або оптик повинен розповісти про основні правила використання лінз і догляду за ними.
  5. Планові огляди. Після початку використання лінз важливо регулярно відвідувати офтальмолога для контролю стану очей. Частота цих візитів узгоджується з лікарем в індивідуальному порядку.

Правильно підібрані лінзи не тільки покращують якість зору, але й забезпечують комфорт та здоров'я очей. Проте пам'ятайте, що дотримання рекомендацій лікаря та правил гігієни є запорукою безпечного та ефективного використання контактних лінз.

Схожі статті

Більше новин