Передзвоніть мені
Увійти

Реєстрація

Забули свій пароль?

Статті

Як правильно закапувати очі?

15.02.2018

Не залежно від того, чи носите ви контактні лінзи, час від часу доводиться вдаватися до очних крапель. Для цього може бути багато причин:

 • приміщення, в якому ви знаходитесь, погано провітрюється;
 • тривала робота за монітором комп'ютера;
 • перенапруження зорових органів через сильну концентрацію уваги;
 • носіння засобів контактної корекції зору;
 • чужорідні тіла, які потрапляють на очне яблуко;
 • алергічні реакції та запальні процеси.

Зволожуючі і лікувальні краплі в умовах сьогоднішнього ритму життя стають незамінним засобом для поліпшення стану органів зору. Але, як стверджують офтальмологи-практики, серед тих, хто використовує краплі, дуже мало пацієнтів, які насправді знають, як це робити правильно. Розуміння і володіння технікою правильного закапування допомагають у будь-якій ситуації зберігати відмінний стан очей, надовго продовжують комфорт бачення, не залежно від ситуації, в якій ви опинилися.

Чому варто знати, як правильно капати очі

Найпоширеніша помилка, яку допускають під час використання лікувальних крапель (наприклад, з антибіотиками), – капати очі у внутрішній кут, ближче до носа. Так чинити не можна! Адже біля основи очей рідина попадає в слізні канали, а потім у ніс, де потрапляє в кров і починає циркулювати по організму. Це може призвести до побічних ефектів. Зі звичайними зволожуючими краплями все простіше, але тим не менш техніка застосування їх теж важлива.

Техніка правильного закапування очей

Від правильності закапування напряму залежить результат очікуваного лікування – зменшення алергічної реакції, почервоніння, зниження синдрому «сухого ока», усунення відчуття піску тощо.

Існують прості правила і поради, які допоможуть користувачам очних крапель якомога швидше досягти бажаного результату:

 1. Очні краплі слід зберігати в умовах, зазначених в інструкції до препаратів, (деякі потребують зберігання в холодильнику);
 2. Перевіряйте термін придатності препаратів;
 3. Перед тим, як закапати очі, потрібно розігріти краплі в долонях;
 4. Вимийте руки;
 5. Підготуйте серветку;
 6. Ляжте зручніше або максимально закиньте голову назад;
 7. Флакон із краплями підніміть на висоту 3 см від повіки;
 8. Перевірте, щоб флакон не торкався вій і повік;
 9. Вказівним пальцем відтягніть нижню повіку, поки між оком і повікою не з'явиться кишенька, в яку і буде капатися зволожуючий засіб;
 10. Під палець підкладіть серветку;
 11. Акуратно і м'яко натисніть на флакон зволожуючих крапель, так, щоб крапля упала повільно вниз;
 12. Закрийте очі, трохи посидьте так, не моргаючи;
 13. Щоб рідина не потрапила до носа, вказівними пальцями можна натиснути біля внутрішніх кутів очей, затиснувши слізні канали.
 14. Що стосується дітей і особливо немовлят, то найкраще капати очі, коли малюк лежить.

Слід також пам'ятати, що тривалість лікування повинен визначати лікар, навіть для звичайних зволожуючих крапель. Справа в тому, що не всі зволожуючі речовини можна використовувати тривалий час. Тому навіть при виборі зволожуючих засобів для очей звертайтеся за рекомендаціями до офтальмолога.