Передзвоніть мені
Увійти

Реєстрація

Забули свій пароль?

Статті

Болять очі після лінз. Що робити?

15.02.2018

Контактні лінзи – це відмінний засіб корекції поганого зору для багатьох людей. Вони прекрасно вирішують такі проблеми очей, як короткозорість, далекозорість, астигматизм, вікові зміни, що призводять до погіршення зору, косметичні дефекти очних яблук тощо.

Біль в очах після носіння лінз – дізнайся причину

Носити мкл просто та зручно. Вони майже непомітні, не потребують особливих зусиль при вдяганні, їх можна підібрати для корекції різноманітних захворювань очей на різних стадіях. Але, не зважаючи на позитивні моменти, досить часто пацієнти стикаються з поширеною проблемою – відчуттям болю в очах після носіння лінз. Дискомфорт може бути різним за своєю природою. Якщо вчасно не визначити причини, є занадто великий ризик надовго повернутися до традиційного методу корекції зору за допомогою окулярів.

Чому ви можете відчувати біль в очах, причини:

  • Гіпоксія рогівки. Рогівка обов’язково повинна дихати. Лінза, яка фактично є стороннім предметом, обмежує надходження кисню до рогівки та ускладнює обмін слізної рідини. Нестача кисню призводить до наступних наслідків – очі печуть, починають боліти, біль може посилитися та перейти в головний. Носіння лінз більше визначеного терміну, використання лінз із денним режимом носіння під час сну, недостатній догляд за мкл – це вектор у бік гіпоксії рогівки. З часом, якщо причину не буде усунено, можуть з’явитися алергічні реакції, подразнення, і, як наслідок, – нездатність носити лінзи взагалі. Тому дуже важливо належним чином дотримуватися правил користування мкл, що надані лікарем та виробником.
  • Синдром «сухого ока». Лінзи пересушуються, що є причиною нестачі природного волого середовища між рогівкою та лінзою. Найчастіше ця проблема виникає при носінні лінз у приміщенні із сухим повітрям чи роботою за комп’ютером протягом тривалого часу.
  • Алергія. Вона виникає внаслідок індивідуальної несумісності з певним видом мкл чи засобами для їхнього догляду, також можливий дискомфорт під час сезонних алергій. В цей період носіння лінз може стати серйозною проблемою, що спричиняє біль в очах.
  • Механічні пошкодження приладів. Навіть незначне пошкодження, подряпина або тріщина лінзи може досить сильно вплинути на стан очей. Пошкоджений прилад завдає таких неприємних відчуттів, як різь в очах або натирання очних яблук, що призводить до постійного ниючого болю.
  • Сторонні предмети на лінзах. При потраплянні на лінзи пилу, вій, часточок косметичних засобів може виникнути різкий біль в очах.

Як усунути больові відчуття після носіння контактних лінз

Що робити, якщо є відчуття дискомфорту, коли я знімаю або одягаю лінзу? Око опух, щипає, відчуття, ніби щось всередині заважає? Якщо з’явився біль в очах, не слід його терпіти! Оперативно вживайте заходів щодо усунення неприємних відчуттів.

Зніміть свої контактні лінзи, промийте їх за допомогою універсального розчину. Можете на деякий час занурити їх у контейнери. Спеціальна рідина відновить водний баланс, омиє лінзи від можливих відкладень та сторонніх часточок.

В той час, коли мкл лежатимуть в контейнері, роздивіться очі. Можливо, на рогівку потрапили якісь часточки ззовні, що призвело до больового синдрому.

Рекомендовано промити очі чистою водою. При необхідності використовуйте зволожуючі краплі.

Якщо після вказаних вище маніпуляцій біль не припиниться, а наступна спроба вдягнути лінзу спричинятиме дискомфорт – негайно зверніться до офтальмолога з метою діагностики та визначення проблеми.

Як уникнути болю в очах після носіння контактних лінз

Користуючись засобами контактної корекції зору, завжди дотримуйтесь золотого правила: найкраще усунення існуючої проблеми – це її профілактика. Щоб звести до мінімуму можливість виникнення неприємних больових відчуттів в очах, запам’ятайте наступні правила:

1. лінзи потрібно носити в суворо визначеному режимі. В жодному випадку не користуйтеся ними більше належного часу, не спіть в приладах, якщо вони призначені для денного носіння, слідкуйте за строком придатності, замінюйте їх своєчасно, згідно з рекомендаціями виробника;

2. купуйте засоби контактної корекції зору виключно за призначенням лікаря, ніколи не підбирайте лінзи самостійно! Здійснюйте покупки лише спеціальними оптиками або спеціалізованими інтернет-магазинами;

3. у разі виявлення механічного чи хімічного пошкодження мкл одразу замініть їх на нову пару;

4. слідкуйте за чистотою свої приладів. Обирайте якісні засоби для очищення та надійні аксесуари для догляду;

5. для комфортного носіння мкл використовуйте зволожуючі краплі, які порекомендує лікар;

6. не забувайте регулярно відвідувати офтальмолога та перевіряти здоров’я ваших зорових органів.