Оптичний блог

#глибина різкості

8 порад як зберегти зір

8 порад як зберегти зір - linza.com.ua

Очима ми сприймаємо приблизно 90% інформації з зовнішнього світу. Завдяки зоровим органам ми бачимо, що відбувається навколо нас, ми можемо накопичити певний багаж знань, осмислити ту чи іншу ситуацію.

Зір – це дивовижний дар, який кожна людина повинна цінувати і берегти!

Однак зараз нашим очам важко пристосуватися і сприймати величезну кількість інформації, яка надходить з різних джерел. Вже сьогодні понад 500 мільйонів населення планети скаржиться на погану якість зору і проблеми з очима.

Зорові органи вважаються одними з найбільш складних систем організму. Якість роботи очей і їхній стан залежить від ряду факторів, нехтувати якими в жодному випадку не можна. До їх числа відносяться:

  • Спосіб життя (шкідливі звички)
  • Харчування
  • Розклад дня
  • Обсяг і характер навантажень на очі

Проблеми екології, часте проведення часу перед монітором комп'ютера, систематичне користування гаджетами (читання через телефон, перегляд фільмів тощо), всілякі стреси, недосипання і втома протягом довгого часу можуть негативно позначитися на наших очах. І якщо вчасно не звернути на це увагу, в кінцевому підсумку ми ризикуємо погіршити стан очей і втратити нормальний зір.

Як бути? Що слід робити, щоб зменшити ризики погіршення зору?

Ми готові з вами поділитися кількома досить простими, але ефективними правилами збереження хорошого зору. 

1. Регулярно відвідуйте офтальмолога

Попереджений значить озброєний! Ходити на прийом до лікаря-окуліста раз на півроку – обов'язкова процедура. Так ви будете впевнені в тому, що ваш зір знаходиться під чуйним контролем фахівця, і вчасно зможете запобігти можливим порушенням.

2. Скажіть ні недокоррекціі

Існує практика призначень недокоррекціі зору. Це коли пацієнтові виписують слабші окуляри, з якими він бачить не на 100%, а всього на 60-80%. Раніше вважалося, що так очі «не лінуються і продовжують працювати», проте численні дослідження спростували цю теорію. Саме при повній корекції м'язи очей працюють повноцінно, що дозволяє запобігти подальшому розвитку міопії. Недокоррекція зору – це безглузда «терапія», яка призводить до зайвої напруги очей, а внаслідок цього з'являється втома, головний біль, знижується швидкість реакції (при водінні автомобіля це смертельно небезпечно!), і в цілому погіршується якість життя. Тому у жодному випадку не погоджуйтесь на недокоррекцію! Або вимагайте якісну корекцію або змініть фахівця.

3. Відмовтеся від куріння

Всім нам відомо, що курити – здоров'ю шкодити. Токсичні речовини, які вдихають з димом цигарок, згубно впливають на легені, серцево-судинну систему. А ще куріння погіршує стан очей. Воно значно підвищує внутрішньоочний тиск, пошкоджує зоровий нерв і сітківку, а це негативно відображається на якості зору і може привести до серйозних очних захворювань.

4. Слідкуйте за освітленням приміщення

Проводячи час на роботі чи вдома, ви повинні стежити за якістю освітлення. Занадто яскраве або тьмяне освітлення – перенапружує очі, через що вони швидко втомлюються і втрачають гостроту бачення. Ідеальний варіант – вибирати лампи денного освітлення.

5. Використовуйте сонцезахисні окуляри

Для захисту очей від згубного впливу зовні ми рекомендуємо використовувати спеціальні засоби. Щоб захистити очі від ультрафіолетового випромінювання (сонячні промені), носіть якісну сонцезахисну оптику. Сонцезахисні окуляри потрібні в будь-який сонячний день, не тільки влітку, а й узимку. Адже на яскраве світло, яке відбивається від снігу, буває навіть боляче дивитися. Шкідливий вплив сонячного випромінювання накопичується і, через роки або десятиліття може призвести до катаракти. Бережіть свої очі, використовуючи сонцезахисні окуляри.

6. Повноцінно харчуйтеся

Саме повноцінне харчування дозволяє організму отримати всі необхідні речовини, які необхідні нашим очам. Пам'ятайте, що біодобавки та комплекси вітамінів не замінюють повноцінне харчування і здоровий спосіб життя.

7. Робіть перерви і частіше моргайте

При постійній роботі за монітором робіть перерви, частіше моргайте. За можливості покидайте приміщення і виходьте на свіже повітря. Так ви швидше розслабите очі від надмірного навантаження.

8. Використовуйте зволожуючі краплі

Щоб позбавити очі від сухості, викликаної пристроями для обігріву та охолодження повітря, використовуйте зволожуючі краплі для очей. Сьогодні існують краплі, які можна капати так часто, як це потрібно без будь-яких обмежень, наприклад, Biotrue drops.

Похожие статьи
Більше новин