Увійти

Реєстрація

Забули свій пароль?

Статті

5 популярних помилок, які роблять користувачі контактних лінз

15.01.2018

Контактні лінзи настільки швидко увійшли в наш побут, що стали не тільки звичними, але і незамінними. І хоча більшість людей із зоровими відхиленнями носять їх по кілька років, багато хто й досі робить помилки, які для людини «зі стажем» просто неприпустимі, і яких всіляко треба уникати для безпечного використання контактних лінз. Хочете перевірити, наскільки добре ви розбираєтеся у використанні контактних лінз? Прочитайте основні помилки і, можливо, ви знайдете свої, які тут же слід взяти до уваги. Отже, почнемо!

Помилка 1. Сон в лінзах, не призначених для цього

На жаль, це роблять майже всі користувачі засобів контактної корекції. Одні їдуть на пару днів на відпочинок, забуваючи взяти з собою контейнер, інші сплять в гостях, треті не можуть встояти перед спокусою влаштувати собі післяобідню сієсту... Стоп! Якщо ваші лінзи не призначені для сну, не варто засинати в них навіть в обід (і тим паче вночі)! Прості гідрогелеві лінзи пропускають стільки кисню, скільки необхідно для відкритих очей, тому сон в таких лінзах одразу позначається на комфорті очей: вони починають сльозитися і червоніти, відчувається почуття печіння та/або піску в очах. Якщо вам зовсім не під силу чи хочеться прокидатися «зрячими», або вам необхідно 100% зір цілодобово, зверніться за консультацією до лікаря. За відсутності протипоказань він порадить вам «дихаючі» контактні лінзи, які можна носити, не знімаючи, як час від часу, так і поспіль до 30 днів.

Помилка 2. Ви не дотримуєтесь термінів носіння лінз

Практично всі користувачі час від часу «переношують» лінзи. Деякі це роблять через забудькуватість, деякі з метою економії, але не мають рації обидві категорії таких користувачів. Кожна лінза розрахована на певний термін використання, це може бути 1 день, 2 тижні, 1 місяць тощо. Тобто це означає що лінзи треба замінити на нові не пізніше за термін. Припустимо, у вас лінзи з терміном носіння 2 тижні, навіть якщо ви наділи лінзи за 14 днів тільки один раз, а весь інший час вони лежали в контейнері з розчином, їх все одно необхідно замінити на нові. Не нехтуйте цим простим правилом, ставте собі нагадування, використовуйте послугу магазинів «нагадати про заміну лінз». Адже невиконання цього простого правила може призвести до захворювань очей, аж до неможливості носити контактні лінзи в подальшому.

Помилка 3. Ви користуєтеся старим контейнером, відкриваючи нові лінзи

Економія – це добре, однак на здоров'ї очей точно економити не варто. Якщо ви знайшли кошти для покупки нової пари контактних лінз, не забудьте закласти в бюджет і гроші на новий контейнер. Тим паче, це зробити дуже просто, оскільки багато виробників багатофункціональних розчинів дбайливо кладуть в упаковку ємність для лінз. Ще одна можливість для ощадливих людей зберегти гроші – скористатися спеціальними пропозиціями, акціями та знижками, які пропонують багато інтернет-магазини оптики.

Помилка 4. Ви носите лінзи під час хвороби

На жаль, від простудних захворювань ніхто не застрахований, і багатьом доводиться переносити хворобу на ногах, щодня відвідуючи офіс і виходячи на роботу. Тим не менше, варто нагадати, що перебування в лінзах під час застуди або алергії не тільки може викликати дискомфорт і печію в очах, а й може стати причиною серйозних ускладнень. На випадок хвороби лікарі завжди рекомендують мати під рукою окуляри, які потрібно носити до повного одужання. У виняткових випадках, коли лінзи вкрай необхідні, скористайтеся одноденними контактними лінзами, які зводять ризик ускладнень до мінімуму.

Помилка 5. Ви забуваєте щодня міняти рідину для лінз

Якщо хочете надовго зберегти очі здоровими, не забувайте про догляд: щодня міняйте  багатофункціональний розчин. Повірте, краще переплатити і купити ще одну упаковку з рідиною, ніж потрапити в лікарню з ускладненнями, і на власному досвіді переконатися в тому, що скупий платить двічі. До заборон також слід віднести додавання свіжої рідини у «вчорашній» розчин, а також змішування декількох марок розчинів в одному контейнері.

Упізнали свої помилки? Більше їх не повторюйте! Здоров'я вам і чіткого зору!